Czym kierować się, wybierając odpowiednią kancelarię frankową?

Artykuł Sponsorowany27 marca, 20237 min

Sprawy frankowiczów, choć w ostatnim czasie masowo wygrywane przez posiadaczy kredytów zaciąganych swego czasu w szwajcarskich walutach, wciąż są przypadkami trudnymi. Samodzielna walka z bankiem o sprawieldiwość może w wielu sytuacjach okazać się zadaniem zdecydowanie przerastającym możliwości przeciętnego kredytobiorcy. Dlatego warto po pomoc zgłosić się do doświadczonej na tym gruncie kancelarii prawnej. Tych w Polsce nie brakuje. Wybór jednej z nich także potrafi przysporzyć o ból głowy. Czym więc kierować się w trakcie poszukiwań idealnego prawnika, któremu powierzy się swoją sprawę frankową? Na jakie elementy należy zwrócić uwagę?

Dlaczego wybór kancelarii frankowej jest tak ważny?

Odpowiedzi na powyższe pytanie jest kilka. Przede wszystkim – pomoc prawnika jest nieoceniona już na samym początku walki o uzyskanie korzystniejszych warunków spłaty posiadanego zobowiązania wobec banku. Doświadczona kancelaria dokona bowiem odpowiedniej, dogłębnej analizy umowy kredytowej. To absolutna podstawa, gdyż tylko w przypadku znalezienia w niej klauzul abuzywnych – niedozwolonych, można w ogóle myśleć o podjęciu kolejnych działań. Na podstawie weryfikacji dokumentu oraz własnego doświadczenia, skierowany do danej sprawy prawnik określi również, na co realnie może liczyć dany klient w razie wygranej przed sądem. Ponadto pomoże skompletować całą niezbędną dokumentację, przygotuje pozew, będzie stanowił rperezentację klienta w sądzie czy chociażby w mediacjach z bankiem. Jest to zatem pomoc kompleksowa, obejmująca wszelkie aspekty prowadzenia sprawy.

Doświadczenie w sprawach frankowych

Najważniejszym czynnikiem jest doświadczenie kancelarii w prowadzeniu spraw związanych z kredytami frankowymi. Kancelaria powinna posiadać specjalistów, którzy będą w stanie zapewnić kompleksową obsługę w takiej sprawie. Powierzenie swojego przypadku prawnikom, którzy już działali na tym gruncie jest po prostu rozsądniejsze. Tacy specjaliści wiedzą, na jakie aspekty zwrócić uwagę, znają niuanse, na jakie mogą nie zwrócić uwagi prawnicy działający na co dzień przy sprawach z zupełnie innych zakresów. Doświadczenie to też sukcesy. Jeśli kancelaria frankowa chwali się, że pomogła już wielu innym klientom będącym w podobnej sytuacji, to znak, że można jej zaufać.

Indywidualne podejście do klienta

Kancelaria powinna traktować każdego klienta indywidualnie i zapewniać mu pełne wsparcie w trudnej sytuacji. Powinna także odpowiadać na wszystkie pytania klienta i stale informować go o postępach w jego sprawie. To, czy takie podejście ma wybrana na wstępie kancelaria, łatwo rozpoznać już po pierwszym kontakcie. Warto zwrócić uwagę na to, jak przebiega wstępna rozmowa, czy kancelaria oferuje darmową analizę umowy i w jakim czasie jej dokonuje, a także jak przedstawia swoje wnioski.

Koszty usług

Koszty usług kancelarii są ważnym czynnikiem podczas wyboru kancelarii prawnej. Należy zwrócić uwagę na to, czy kancelaria pobiera opłaty tylko w przypadku wygranej sprawy, czy też pobiera stałą opłatę niezależnie od wyniku. O kwestie finansowe najlepiej dopytać już na pierwszym spotkaniu. Zasady rozliczenia powinny być w 100% transparentne i zrozumiałe. Najlepsze kancelarie zwykle cenią swoje usługi drożej i należy to zrozumieć. Nie należy oszczędzać na wyborze kancelarii, gdyż zwykle koszt prowadzenia sprawy = jakość pomocy. Z drugiej strony zawsze trzeba mierzyć siły na zamiary. Jeśli nie stać kogoś na pomoc absolutnie najlepszych specjalistów, warto rozszerzyć swoje poszukiwania w celu znalezienia kancelarii tańszej.

Oceniaj opinie innych klientów

Przeczytaj opinie innych klientów, którzy korzystali z usług danej kancelarii. To dobry sposób, aby poznać prawdziwe doświadczenia innych osób i podjąć właściwą decyzję. Nieoceonionym źródłem wiedzy w tym względzie jest internet. Jesli dana kancelaria nie działa najlepiej i nie cieszy się dobrą renomą wśród frankowiczów, na pewno łatwo znajdzie się na ten temat odpowiednie wpisy. Ponadto w sieci funkcjonują specjalne rankinigi prawników pomagających przy sprawach frankowych. Łatwo więc stosunkowo dotrzeć do tych specjalistów, którzy rzeczywiście będą w stanie kompleksowo zająć się naszą sprawą.

Udostępnij:

Artykuł Sponsorowany

Leave a Reply

Koszyk