Kierwiński o Konfederacji: Tanie wybiegi brunatnych chłopców. Język nienawiści

Karol Kwiatkowski27 marca, 202310 min

Ani trochę nie boimy się Konfederacji, bo wierzymy, że Polacy nie dadzą nabrać się na tanie wybiegi brunatnych chłopców. Dobre garnitury i piękny język o tym, jak to wszystko zlikwidują, nie zmienia tego, co jest z tyłu: Braun, Korwin, osoby, które popisują się na TT językiem faszyzującym – odpowiada sekretarz generalny PO, Marcin Kierwiński, pytany przez Bogdana Rymanowskiego o wzmożony atak Platformy na Konfederację.

Tusk może mi skoczyć tam, gdzie Morawiecki może mnie pocałować – cytuje prowadzący wpis Sławomira Mentzena. – Skończyła się nowa jakość, jaką miał być pan Mentzen. Dociśnięty reaguje histerycznie. To pokazuje, jakim jest człowiekiem – komentuje Marcin Kierwiński.

Zdaniem polityka PO, język Konfederacji jest „wykluczający” i jest językiem „nienawiści”.

Zawsze wszystko zaczyna się od słów. Najgorsze systemy w historii świata też zaczynały się od słów. Na początku niewinnych, niby trochę na uboczu głównego dyskursu, a potem prowadziło to do tragedii – ocenia Kierwiński. Dodaje, że na taki język wykluczenia nie może być zgody i wszystkie siły polityczne oraz media powinny na to reagować.

Balcerowicz? „Radzę, żeby się zastanowił. Mówi rzeczy nieodpowiedzialne”

Dopytywany przez Bogdana Rymanowskiego o Leszka Balcerowicza, który radzi Platformie, by ta zamiast straszyć Konfederacją, zastanowiła się, w jakiej mierze ich ściganie się z PiS w rozdawniczym populizmie zwiększa popularność Konfederacji, Marcin Kierwiński odpowiada ekonomiście: – Radzę prof. Balcerowiczowi, żeby zastanowił się nad wypowiedziami.

Może obudzić się w Polsce rządzącej trzecią kadencję przez PiS – dodaje.

Gość Radia ZET ocenia, że były wicepremier i szef NBP mówi rzeczy „nieodpowiedzialne”.

Nikt nie ściga się z PiS na rozdawnictwo. Babciowie nie ma nic wspólnego z tego typu ściganiem się – zapewnia Kierwiński. Jego zdaniem, prof. Balcerowicz „lubi patrzeć na wszystko z perspektywy słupków ekonomicznych, tylko ważne procesy socjologiczne, psychologiczne nie mogą być mierzone tylko słupkami ekonomicznymi”.

Jeśli dziś nie rozwiążemy problemu kryzysu demograficznego, nie przekonamy kobiet, że warto mieć dzieci, że państwo pomaga w tym, by wychować dzieci, to za 10 lat będziemy mieli poważniejszy kryzys, niż kryzys ekonomiczny– zaznacza Marcin Kierwiński.

Na kogo mają głosować ludzie o wolnorynkowych poglądach i którzy nie lubią, kiedy traktuje się ich jak idiotów? – pyta Leszek Balcerowicz.

Tego typu słowa są dalece nieodpowiedzialne. Budują PiS. Dziwię się, że pan profesor w taką retorykę ucieka – odpowiada sekretarz generalny PO.

To my od wielu lat robiliśmy wszystko, by stabilizować Polskę od strony ekonomicznej. To my, rząd premiera Tuska przeprowadził Polskę przez najgorszy, światowy kryzys gospodarczy– mówi gość Bogdana Rymanowskiego i dodaje, że zarówno Leszek Balcerowicz, jak i Ryszard Petru, którzy krytykują PO, „powinni bardziej zaangażować się, by wspierać opcje prodemokratyczne, zamiast budować nieprawdziwe scenariusze”.

Kierwiński o jednej liście: Tusk prowadzi politykę wyciągniętej ręki

Sekretarz generalny Platformy przyznaje, że jego partia nie jest usatysfakcjonowana 30 proc. w sondażach.

Chcemy wygrać z PiS, dlatego mówimy konsekwentnie o szukaniu pomysłu na pokonanie PiS i taką ofertę cały czas składamy innym partiom opozycyjnym. KO i Donald Tusk prowadzi politykę wyciągniętej ręki – ocenia Gość Radia ZET.

Marcin Kierwiński zapewnia, że w sprawie jednej listy opozycji „ręka jest cały czas wyciągnięta”, ale PO i tak zamierza robić swoje. Do kiedy będzie wyciągnięta? – Nie będę stawiał deadline’ów. Czekamy. Jeśli przyjdzie nam startować jako KO, to pójdziemy po to, by te wybory wygrać – komentuje gość Bogdana Rymanowskiego.

Krótka piłka: Docelowo 4-dniowy tydzień pracy

Hołownia przyjdzie do nas na kolanach? – pyta Bogdan Rymanowski.

Zobaczymy – komentuje Marcin Kierwiński.

Polacy powinni pracować 4 dni w tygodniu? – pyta prowadzący.

Docelowo tak – ocenia polityk PO.

Konfederacja to faszyści? – pyta gospodarz programu.

Język, którego używają jest językiem brunatnych chłopców – uważa Gość Radia ZET.

Politycy PO nigdy nie kłamią? – pyta dziennikarz.

Nie ma ludzi, którzy nigdy… Staramy się mówić cały czas prawdę – odpowiada poseł.

Polacy powinni dostać na święta 500 złotych świadczenia? – pyta Rymanowski.

Polacy powinni dostać na święta obniżoną inflację, a nie dostaną – mówi Kierwiński.

Więcej na radiozet.pl

Czym kierowć się, wybierając odpowiednią kancelarię frankową?

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk