Kowal: Cieszę się, że Putin wczoraj nie otwierał szampana

„Dla mnie kluczowe było jedno – jak to będzie się miało do sytuacji na Kremlu. (…) Ja się naprawdę cieszę, że Putin wczoraj nie otwierał szampana” – powiedział w poniedziałek w Porannej rozmowie w RMF FM Paweł Kowal, odnosząc się do wyników wczorajszych wyborów parlamentarnych we Francji. Wbrew wcześniejszym sondażom, porażkę poniosło skrajnie prawicowe Zjednoczenie Narodowe. „Francja pozostaje częścią wielkiej antyputinowskiej koalicji” – dodał poseł KO.

Komentując w Porannej rozmowie w RMF FM wyniki wyborów parlamentarnych we Francji, Paweł Kowal stwierdził, że „Marine Le Pen nie miała za grosz pokory i ma utarty nos”.

Dla mnie kluczowe było jedno – jak to będzie się miało do sytuacji na Kremlu. (…) Ja się naprawdę cieszę, że Putin wczoraj nie otwierał szampana. Putin doskonale wie, że operacja pt. „putintern” w Paryżu nie przeszła – podkreślił poseł KO. Koalicja (rządząca) będzie szorstka, trudna, ale Francja pozostaje częścią wielkiej antyputinowskiej koalicji – dodał.

Tomasz Terlikowski zauważył, że lider francuskiej lewicy Jean-Luc Melenchon to również polityk prorosyjski, antynatowski i antyukraiński. Wynik wyborów we Francji z naszego punktu widzenia, z punktu widzenia bezpieczeństwa Polski, (…) jest najlepszy z możliwych – odparł Paweł Kowal, argumentując, że prezydent Rosji nie będzie mógł świętować z powodu objęcia najważniejszych stanowisk przez polityków Zjednoczenia Narodowego.

Cała rozmowa: RMF FM

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Koszyk