Komisja etyki ukarała Janusza Kowalskiego naganą

Karol Kwiatkowski30 listopada, 202214 min

Sejmowa komisja etyki ukarała w środę posła Solidarnej Polski Janusza Kowalskiego naganą za naruszenie zasady dbałości o dobre imię Sejmu – poinformowała PAP przewodnicząca tej komisji Monika Falej (Lewica). Chodzi o wpisy Kowalskiego na Twitterze dotyczące dzieci i „ofiar tęczowej ideologii”.

Wniosek o ukaranie Kowalskiego złożyła wiceprzewodnicząca klubu Lewicy Beata Maciejewską.

Przewodnicząca komisji etyki przekazała, że Kowalski został ukarany naganą, ponieważ naruszył zasadę dbałości o dobre imię Sejmu swoim wpisem na Twitterze z 23 października.

„Dzieci mają mieć dzieciństwo, a nie stawać się ofiarami tęczowej ideologii. Potrzebna jest ustawa o ochronie dzieci przed propagandą LGBT. Wzrost liczby okaleczeń i samobójstw wśród dzieci – poddawanych presji zastanawiania się nad swoją seksualnością – to głośny dzwonek alarmowy!” – napisał wówczas poseł Solidarnej Polski.

Falej przekazała, że Kowalski na komisji nie złożył wyjaśnień. „Przyszedł i obrabiał słowami haniebnymi KEP. Nie miał żadnej refleksji nad tym, że posługuje się mową nienawiści, czym przyczynia się do dramatów młodych ludzi” – przekazała Falej.

Janusz Kowalski w rozmowie z PAP mówił zaś, że podczas obrad Komisji Etyki przewodnicząca Monika Falej i posłanka Lewicy Beata Maciejewska obniżają autorytet komisji. „Komisja Etyki powinna zajmować się sprawami etycznymi, a nie politycznymi” – dodał.

„Gdybym miał składać wnioski związane z wypowiedziami polityków Lewicy, to bym codziennie składał 20 takich wniosków do komisji etyki” – stwierdził Kowalski.

Jak podkreślił, „od tego jest forum parlamentu, żeby rozmawiać na tematy politycznie, a nie żeby przenosić to na forum komisji etyki”.

„W mojej ocenie pani poseł Falej powinna być odwołana, bo robi sobie lewackie ustawki z panią Maciejewską. Nudzi im się najwyraźniej w Sejmie” – ocenił Kowalski. „Zamiast zająć się porządną i rzetelną pracą w Sejmie robią sobie ustawki za to, że mówię prawdę o tęczowym lobby LGBT” – dodał. (PAP)

autor: Karol Kostrzewa, Grzegorz Bruszewski

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

One comment

  • Paweł Kopeć

    1 grudnia, 2022 at 10:23 am

    Cha cha cha
    I in vitro, czyli in wiadro…
    „Polityczna poprawność” (PC) uber alles!

Leave a Reply

Koszyk