Żaryn: Służby specjalne wskazywały, że szlak migracyjny to metoda hybrydowej walki z NATO

Karol Kwiatkowski26 lipca, 20222 min

Służby specjalne od początku wskazywały, że nielegalny szlak migracyjny z Białorusi to metoda hybrydowej walki z krajami NATO – napisał we wtorek na Twitterze rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.

Żaryn skomentował w ten sposób informacje straży granicznej z poprzednich dni o tym, że złapani przy próbie przekroczenia polskiej granicy cudzoziemcy przybyli na Białoruś z Rosji.

„Kolejne raporty straży granicznej pokazują, że operacja hybrydowa wykorzystująca nielegalny szlak migracyjny do destabilizowania polskiej granicy trwa. Reżim Putina i Łukaszenki próbuje w ten sposób osłabić kraje wschodniej flanki NATO” – ocenił Żaryn we wpisach.

Zaznaczył, że straż graniczna od wielu dni wskazuje, że cudzoziemcy szturmujący polską granicę przybywają na Białoruś z Rosji. „To już kolejny ślad wskazujący na czynny udział reżimu rosyjskiego w tej operacji” – zaznaczył rzecznik.

Podkreślił, że polskie służby specjalne od samego początku prezentowały szereg dowodów i informacji wskazujących, że nielegalny szlak migracyjny należy traktować, jako metodę walki hybrydowej przeciwko krajom NATO.(PAP)

autor: Aleksander Główczewski

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Koszyk