Prezydent: sytuacja międzynarodowa jest trudna, ale w tym kontekście wyraźniej widać wartość dobrych relacji

Magdalena Targańska26 lipca, 20222 min

Wtorek to drugi dzień konsultacji polsko-litewskich nad Bałtykiem; sytuacja międzynarodowa jest trudna, ale w tym kontekście jeszcze wyraźniej widać wartość dobrych relacji, jedności, wspólnego planowania – podkreślił we wtorek prezydent Andrzej Duda.

Na Helu od poniedziałku trwają dwudniowe konsultacje prezydentów Polski i Litwy – Andrzeja Dudy i Gitanasa Nausedy; ich tematem są m.in.: sytuacja na Ukrainie i Białorusi, polityka energetyczna i stosunki w dziedzinie bezpieczeństwa, a także obecny stan sankcji unijnych przeciwko Rosji.

„Drugi dzień konsultacji polsko-litewskich nad Bałtykiem. Sytuacja międzynarodowa jest trudna ale w tym kontekście jeszcze wyraźniej widać wartość dobrych relacji, jedności, wspólnego planowania, koordynacji działań politycznych, wzajemnego zrozumienia potrzeb i interesów” – napisał we wtorek po południu na Twitterze Andrzej Duda.

Spotkanie prezydentów Polski i Litwy zostało zaplanowane podczas niedawnej wizyty obu przywódców w rejonie tzw. przesmyku suwalskiego. Rozmowy zaplanowano w formule w cztery oczy.

W poniedziałek prezydent Duda – odnosząc się do konsultacji – podkreślał, że „Polska i Litwa od początku wspierają Ukrainę i przeciwstawiają się tyranii oraz imperializmowi Kremla”. „Omawiamy i konsultujemy wszystkie nasze najważniejsze wspólne działania” – zaznaczył wówczas.(PAP)

Autorka: Sylwia Dąbkowska-Pożyczka

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Leave a Reply

Koszyk