W nocy lokalne opady deszczu, nad ranem mgły

Noc ze środy na czwartek będzie chłodna i deszczowa. Na Suwalszczyźnie termometry pokażą maksymalnie 8 stopni Celsjusza – powiedział w środę dyżurny synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Michał Ogrodnik. Nad ranem lokalnie pojawią się mgły.

Wieczorem w całym kraju mogą pojawić się lokalne, zanikające opady deszczu. Najwięcej rozpogodzeń i bezchmurne niebo będzie na wschodzie. „Właśnie w tej części Polski będzie najchłodniej. Na termometrach w nocy będzie jedynie 8 stopni Celsjusza, co po ostatnich gorących nocach będzie sporym spadkiem temperatury” – podkreślił synoptyk. Temperatura wyniesie od 8 st. C na Suwalszczyźnie, 12 st. C w centrum do 15 st. C nad morzem.

Zachmurzenie w nocy umiarkowane, miejscami duże. Nad ranem na północnym zachodzie prognozowane są opady deszczu do 5 milimetrów wody na metr kwadratowy.Na Lubelszczyźnie, Podkarpaciu i na terenie Małopolski nad ranem utworzą się lokalne mgły ograniczające widzialność do 400 metrów. Wiatr w ciągu nocy będzie słaby, umiarkowany z kierunków zachodnich i południowo – zachodnich.(PAP)

Autorka: Agnieszka Gorczyca

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Koszyk