Krakowska prokuratura: obrażenia zadane narzędziem tępym przyczyną śmierci prof. AGH

Obrażenia zadane narzędziem tępym były przyczyną zgonu profesora AGH Jana Targosza, który zmarł w nocy w wtorku na środę w swoim mieszkaniu w Krakowie – wynika z informacji przekazanych przez prokuraturę. Podejrzewanego o atak nie udało się jeszcze przesłuchać z powodu jego nietrzeźwości.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Krakowie Janusz Hnatko poinformował w środę dziennikarzy, że na ciele zmarłego odkryte zostały też inne obrażenia, m.in. w okolicach uda, a także złamania kości. „Przeprowadzona została sekcja zwłok, więc mogę powiedzieć, że obrażenia zadane narzędziem tępym były przyczyną zgonu mężczyzny” – przekazał.

Według ustaleń medialnych zmarły mężczyzna to Jan Targosz – profesor krakowskiej AGH, mieszkający w domu na osiedlu w Nowej Hucie. Prokuratura ustaliła, że przed zdarzeniem mężczyzna spotkał się ze swoim kolegą z lat szkolnych i wspólnie pili alkohol. Początkowo obecna była tam też żona zmarłego, ale opuściła ona spotkanie i poszła spać – według ustaleń nie słyszała nic, co świadczyłoby o tym, że w jej domu dzieje się coś niepokojącego.

O tym, co wydarzyło się w nocy pogotowie zawiadomił sam znajomy profesora, który zatrzymany został już przed domem zmarłego. „Z uwagi na to, że mężczyzna był nietrzeźwy – stwierdzono u niego 1,5 promila alkoholu we krwi – nie wykonywano jeszcze z jego udziałem czynności. Z uwagi na to nie był w stanie podać, jaki był przebieg zdarzenia” – przekazał prok. Hnatko.

PAP ustaliła, że znajomy zmarłego to 71-letni Leszek O.

Na miejscu zdarzenia znalezione zostało narzędzie, którym zadano jedno z obrażeń, a także inne ślady i dowody, które zostaną zbadane; zabezpieczony został również monitoring zamontowany w pobliżu domu. „Jak zwykle w tego typu sprawach pojawiają się różne wersje. Zabezpieczone dowody i ślady pozwolą nam na szczegółowe odtworzenie zdarzenia” – podsumował prokurator.

71-letni Jan Targosz był doktorem habilitowanym inżynierem, profesorem Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Robotyki. Informację o jego śmierci jako pierwsze podało radio RMF. (PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Koszyk