Opole: małżeństwo oskarżone o wyprodukowanie 100 kg marihuany

Prokuratura w Głubczycach skierowała do Sądu Okręgowego w Opolu akt oskarżenia przeciwko Januszowi i Krystynie K., którym zarzuca się produkcję ponad 100 kilogramów marihuany o czarnorynkowej wartości 2 mln złotych. Małżonkom grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Jak poinformował PAP Stanisław Bar, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Opolu, sprawa dotyczy zdarzenia z początku tego roku, gdy na posesji Janusza i Krystyny K. (55 i 53 lata) policjanci znaleźli kilogram marihuany i 246 roślin konopi indyjskich.

W ręce policjantów wpadły zapiski, z których wynikało, że oskarżeni produkcją marihuany zajmowali się od września 2015 r. W tym czasie, podczas siedmiu cykli rozwojowych, otrzymali ziele wystarczające do produkcji ponad 100 kilogramów marihuany o czarnorynkowej wartości przekraczającej 2 miliony złotych. Śledczym nie udało się ustalić, kto był odbiorcą narkotyku.

Oskarżeni w czasie śledztwa przyznali się do zarzucanych im czynów. Jeszcze w trakcie śledztwa prokuratura zabezpieczyła ich majątek o wartości blisko miliona złotych. Małżeństwu K. grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.(PAP)

autor: Marek Szczepanik

 

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

One comment

  • Paweł Kopeć

    7 lipca, 2022 at 9:15 am

    Wesołki?!

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk