Kryzys w Kościele?

Nasza Polska24 marca, 20224 min

Kościół już niejednokrotnie stawał w obliczu kryzysów, z których za każdym razem udawało mu się wyjść obronną ręką. Dzisiejsze problemy wspólnoty katolickiej przybierają jednak zupełnie inny charakter – kryzys zdaje się bowiem wybrzmiewać z samego serca Kościoła! Sprawujący urząd papieża Jorge Maria Bergoglio dopuszcza się coraz bardziej niezrozumiałych i kontrowersyjnych czynów, co zaczyna wzbudzać – jak najbardziej zrozumiały i uzasadniony – niepokój wśród wiernych, tak twierdzą autorzy książki wydanej przez 3DOM. 

Aby bliżej przyjrzeć się współczesnemu kryzysowi Kościoła katolickiego, Wydawnictwo 3DOM pokusiło się o udostępnienie wyjątkowej pozycji „Obrona wiary w obliczu współczesnych herezji” Johna R. T. Lamonta i Claudio Pierantoniego. Co dokładniej możemy znaleźć w książce? 

Już na samym wstępnie zetknąć można się z przedmową cenionego i odważnego w wypowiedziach Carlo Maria Viganò. Następnie autorzy książki skupili się na ukazaniu pewnych istotnych dokumentów. Publikacja zawiera m.in. „Teologiczne cenzury „Amoris Laetitia” – tekst obejmujący fragmenty nauczania Franciszka o miłości w rodzinie, które w pewien sposób postrzegać można jako odejście od katolickiej ortodoksji. „Obrona wiary w obliczu współczesnych herezji” zawiera także Correctio filialis de haeresibus propagatis (Synowskie napomnienie w sprawie szerzenia herezji) – dokument posuwający się w ocenie postępowania Franciszka o krok dalej od wyżej wspomnianego pisma. Posądza się w nim bowiem obecną Głowę Kościoła o siedem herezji, które szerzył nie tylko poprzez publiczne wystąpienia, ale także za pomocą swojego niezrozumiałego zachowania i dopuszczenia się pewnych zaniedbań. Dokument ten wolny jest jednak od opinii odnoszącej do poziomu świadomości Papieża Franciszka w czasie popełniania owych czynów. John R. T. Lamont i Claudio Pierantoni zawarli w książce również „List otwarty do biskupów Kościoła katolickiego” – jego autorzy bezpośrednio oskarżają w nim Ojca Świętego Franciszka nie tylko o samo szerzenie siedmiu herezji, ale również o robienie tego w pełnej świadomości. 

Aby zrozumieć kryzys, jaki obecnie przeżywa Kościół, niezbędne jest poznanie jego źródła. Serdecznie zachęcamy zatem do pochylenia się nad wyjątkową pozycją, jaką jest książka „Obrona wiary w obliczu współczesnych herezji”. Dzieło znajdziecie Państwo w regularnej sprzedaży na stronie Wydawnictwa 3DOM pod poniższym linkiem:

https://3dom.pro/18855-obrona-wiary-w-obliczu-wspolczesnych-herezji-tom-i-john-r-t-lamont-claudio-pierantoni.html

Udostępnij:

Nasza Polska

Leave a Reply

Koszyk