Minister Nowak zdymisjonowany

Karol Kwiatkowski24 marca, 20222 min

Podjąłem decyzję o zdymisjonowaniu ministra rozwoju i technologii Piotra Nowaka — poinformował premier Mateusz Morawiecki. Jak zaznaczył, „wyczerpała się uzgodniona formuła współpracy”.

Podjąłem dzisiaj decyzję o dymisji pana ministra Piotra Nowaka z funkcji ministra rozwoju i technologii. Już dziś przekazałem wniosek do pana prezydenta Andrzeja Dudy o przyjęcie tej dymisji. Decyzja ta jest spowodowana tym, że wyczerpała się uzgodniona formuła współpracy z panem ministrem — powiedział premier na konferencji prasowej.

Piotr Nowak ministrem rozwoju został w październiku ubiegłego roku. Resort przejął po odejściu z rządu wicepremiera Jarosława Gowina.

Był to jego powrót do rządu, bo Nowak już wcześniej był wiceministrem finansów. W grudniu 2020 r. złożył dymisję. W tamtej roli Nowak zarządzał długiem, czyli emisją obligacji finansujących deficyt budżetowy, odpowiedzialny był również za utrzymywanie relacji z inwestorami z całego świata, którzy pożyczają nam pieniądze. Dymisja miała związek z objęciem przez niego stanowiska w Międzynarodowym Funduszu Walutowym.

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Koszyk