Andrusiewicz: Gorący apel – szczepmy dzieci

Karol Kwiatkowski12 stycznia, 20222 min
W ostatnich dniach liczba zarówno rejestrowanych dzieci w wieku 5-11 lat, jak i dzieci szczepionych niestety cały czas spada. Stąd gorący apel – szczepmy dzieci – powiedział w środę podczas konferencji rzecznik MZ Wojciech Andrusiewicz.

Podczas konferencji prasowej rzecznik MZ wskazał, że „w ostatnich dniach liczba zarówno rejestrowanych dzieci w wieku 5-11 lat, jak i dzieci szczepionych niestety cały czas spada”. Przypomniał, że „w tej chwili zarejestrowanych mamy 415 tys. dzieci, a zaszczepionych 310 tys.”. „Stąd gorący apel – szczepmy dzieci” – podkreślił Andrusiewicz.

Rzecznik MZ zwrócił także uwagę, że „na pewno lepiej przebiega to szczepienie w grupie wiekowej 12-17 lat”. Wyjaśnił, że w tej grupie „już blisko 900 tys. dzieci i młodzieży jest zaszczepione”.

Zastrzegł jednak, że „oczywiście trzeba pracować nad tym, aby to wyszczepienie wśród dzieci i młodzieży zwiększyć tak, abyśmy po feriach, które rozpoczynają się już w części województw w poniedziałek, mogli ze spokojem oczekiwać powrotu wszystkich do szkoły”. (PAP)

Autorka: Anna Kruszyńska

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

dwa × 4 =