Weryfikacja szczepień przez pracodawców prawdopodobnie od stycznia

Karol Kwiatkowski16 grudnia, 20212 min

– Projekt ustawy umożliwiającej m.in. weryfikację tego, czy pracownicy są zaszczepieni przeciw Covid-19, czy nie, został we wtorek złożony w Sejmie. Liczę, że początek stycznia to jest realna data od kiedy przepisy będą mogły obowiązywać – powiedział w środę w Radiu Zet rzecznik rządu Piotr Müller. 

– Ta ustawa została wczoraj złożona, liczę na to, że w tym tygodniu zostanie przegłosowana, później Senat, więc liczę na to, że to początek stycznia to jest realna data – odpowiedział Müller na pytanie kiedy będzie możliwa weryfikacja szczepień.

Rzecznik rządu przyznał, że nie pamięta terminu wejścia w życie projektowanej ustawy.

Muller był pytany o to, co się stanie, jeśli pracownik odmówi weryfikacji i stwierdził, że pracownik „ma przede wszystkim możliwość zbadania się również testem”.

– Jeżeli jest zaszczepiony, to pracodawca nie może go zobligować do przeprowadzenia testu, ale jeżeli nie jest zaszczepiony, nie okaże tej informacji o zaszczepieniu, to może być zobligowany przez pracodawcę, by pokazywać aktualny test, który może być refundowany przez państwo, jeżeli pracodawca będzie sobie tego życzył – powiedział rzecznik rządu.

Źródło: Radio Zet

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk