Sośnierz: Wyższe mandaty nie poprawią bezpieczeństwa na drogach

Karol Kwiatkowski16 grudnia, 20214 min

„Bezpieczeństwo na drogach się poprawia. Jeśli chodzi o wypadki to od wielu lat zauważamy trend spadkowy. Ludzie mają lepsze samochody, jeżdżą bezpieczniej, pomału – ale jednak – przybywa też bezpieczniejszych dróg. Te czynniki, a nie ceny mandatów, decydują o tym, że wypadków jest mniej” – powiedział w Poranku „Siódma9” poseł Konfederacji, Dobromir Sośnierz.

„Polskie ulice cierpią przede wszystkim na nadmierne oznakowanie” – stwierdził w Poranku Dobromir Sośnierz, który krytycznie odnosi się do nadchodzących podwyżek mandatów.

„Co pewien czas jakiś nieszczęśnik zapłaci ogromny podatek od pecha, od tego że zostanie złapany. Nie sądzę, żeby z powodu wyższego mandatu, ludzie zaczęli jeździć inaczej” – twierdził polityk Konfederacji.

Według Gościa Poranka „Siódma9” bezpieczeństwo na polskich drogach sukcesywnie ulega poprawie i wprowadzanie wyższych mandatów nie ma większego sensu.

„Bezpieczeństwo na drogach się poprawia. Jeśli chodzi o wypadki to od wielu lat zauważamy trend spadkowy. Ludzie mają lepsze samochody, jeżdżą bezpieczniej, pomału – ale jednak – przybywa też bezpieczniejszych dróg. To wszystko decyduje o tym, że wypadków jest mniej” – mówił Sośnierz.

„Podnoszenie cen mandatów to czyste łupiestwo, a usprawiedliwianie tego bezpieczeństwem to zasłona dymna” – przekonywał poseł Konfederacji.

W rozmowie pojawił się również wątek systemu e-TOLL.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Źródło: siodma9.pl

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk