Szczepionka albo praca? Poseł Hoc zdradza założenia projektu ustawy

Karol Kwiatkowski20 listopada, 202113 min

Jeśli przedsiębiorca wykaże, że wszyscy pracownicy są zaszczepieni i będą obsługiwali zaszczepionych klientów – to firma mimo możliwych obostrzeń będzie zwolniona z limitów i restrykcji – napisał w sobotę w mediach społecznościowych poseł Czesław Hoc (PiS).

„Nasze rozwiązanie chroni zarówno pracodawcę jak i pracownika, dając pewne możliwości ale nie nakazując ich stosowania. Zatem, proponujemy trzy komponenty: Pracodawca będzie mógł (nie musi!) poprosić pracownika o okazanie certyfikatu zaszczepienia (żadnych innych danych!).” –  czytamy w poście Hoca.

„Jeśli przedsiębiorca wykaże, że wszyscy pracownicy są zaszczepieni i będą obsługiwali zaszczepionych klientów – to firma mimo możliwych obostrzeń będzie zwolniona z limitów i restrykcji. Dzięki temu firma zachowa płynność działania a pracownik płynność wynagrodzenia” – pisze w kolejnym Hoc.

„Szef każdego podmiotu leczniczego będzie mógł (nie będzie musiał!) zdecydować o obowiązku zaszczepienia pracowników. Jeśli pracownik nie podda się zaszczepieniu, będzie podlegał ograniczeniom wynikającym z Regulaminu danej jednostki podmiotu leczniczego.” – czytamy w trzecim.

„Czyli pracodawca ma zostać postawiony przed wyborem: albo wprowadzi segregację sanitarną w swojej firmie i wymusi szczepienie na swoich pracownikach, albo jego firma splajtuje. No złoty pomysł. Taki w sam raz na wzbudzenie protestów społecznych i politycznego kryzysu” – skomentowała to posłanka Anna Maria Siarkowska – Zjednoczona Prawica.

Projekt ustawy w sprawie weryfikacji szczepień w pracy odpowiada na zapotrzebowanie przedsiębiorców i nie jest próbą wprowadzania sanitaryzmu – powiedział w czwartek minister zdrowia Adam Niedzielski. Jego zdaniem, projektowane rozwiązania nie są tak daleko idące jak w Austrii czy innych krajach Europy.

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

One comment

  • klin

    20 listopada, 2021 at 5:21 pm

    Faszysta Ad Hoc…

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk