Praca zdalna tylko dla zaszczepionych. Nowe zasady w woj. zachodniopomorskim

Karol Kwiatkowski20 listopada, 202112 min

Urzędnicy Zachodniopomorskiego Urzędu Marszałkowskiego będą mogli pracować zdalnie, ale tylko zaszczepieni. Niezaszczepieni nadal będą pracowali tradycyjnie.

„Wobec braku reakcji rządu na szalejącą się pandemię podjąłem kroki umożliwiające zaszczepionym prawnikom Urzędu zwiększenie ochrony własnej i najbliższych” – poinformował marszałek Olgierd Geblewicz, Platforma Obywatelska.

Jako, że sam marszałek pewnie chce pewnie pracować zdalnie przyjął niedawno trzecią dawkę szczepionki.

Nowe zasady pracy zdalnej reguluje zarządzenie „W sprawie umożliwienia pracownikom Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego zwiększenia ochrony ich życia i zdrowia”. Zacznie ono obowiązywać od poniedziałku 22 listopada 2021 r. i ma obowiązywać przez najbliższe tygodnie, do opadnięcia czwartej fali epidemii.

Biuro prasowe marszałka podkreśla, że poinformowanie pracodawcy o fakcie zaszczepienia się (bądź jego braku) jest w pełni dobrowolne. To oznacza, że do pracy zdalnej oddelegowani zostaną tylko ci z urzędników, którzy z własnej inicjatywy przedstawią swojemu przełożonemu paszport covidowy lub inny dokument potwierdzający fakt pełnego zaszczepienia. Zarządzenie marszałka umożliwia też zdalną pracę ozdrowieńcom (bo też mają paszporty covidowe).

Marszałek nie wyklucza wprowadzenia kolejnych „udogodnień” dla osób zaszczepionych w Urzędzie.

 

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

One comment

  • klin

    20 listopada, 2021 at 2:41 pm

    Cieszę się Geblewicz, że się wyszprycowałeś. Twój następca może nie będzie faszystą. Czekamy na twój zawał, udar lub zakrzepicę. Nie potrzebujemy urzędasów nie znających prawa.

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk