WiadomościUE/ W manifestacji przed TSUE w Luksemburgu wzięły też udział środowiska związane z Marszem Niepodległości

Karol Kwiatkowski23 października, 202113 min

W piątkowej manifestacji przed siedzibą Trybunału Sprawiedliwości UE w Luksemburgu, zorganizowanej przez NSZZ „Solidarność”, wzięli też udział przedstawiciele środowisk związanych z Marszem Niepodległości. „Bronimy tu polskiej suwerenności” – powiedział prezes stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz.

„Jesteśmy tutaj, żeby bronić polskiej suwerenności. Suwerenności energetycznej i gospodarczej. Nie możemy się zgadzać jako Polacy na bezprawne decyzje – pożal się Boże – Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Chcemy tu manifestować w imieniu wszystkich Polaków. Bo interes narodowy jest interesem wszystkich Polaków bez względu na podziały polityczne, nawet jeśli są one bardzo głębokie” – oświadczył Bąkiewicz.

„Gdybym miał okazję rozmawiać z wiceprezes TSUE, Rosario Silva de Lapuertą, która jednoosobowo podjęła decyzję o de facto likwidacji kopalni Turów, poinformowałbym ją, że państwo polskie nie godziło się na taką Unię Europejską. Jesteśmy teraz świadkami sytuacji, w której niemieccy politycy rękoma brukselskich i luksemburskich biurokratów, w sposób brutalny i bezwzględny realizują swoje cele polityczne” – ocenił organizator Marszu Niepodległości, dodając, że Polska zawsze należała i zawsze będzie należeć do Europy.

„Natomiast jeśli mamy należeć do Unii Europejskiej, to powinna ona być wspólnotą niepodległych i suwerennych państw. Nie zgodzimy się na niszczenie polskiej energetyki i polskiej gospodarki” – skonkludował Robert Bąkiewicz.

W piątkowym proteście przed siedzibą TSUE – według danych organizatorów – wzięło udział nieco ponad 2 tys. osób.

Z Luksemburga Artur Ciechanowicz (PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Jeden Komentarz

  • Wlodzimierz

    24 października, 2021 at 12:46 am

    Brawo

    Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

14 − czternaście =