PolskaSynoptyk IMGW: niedziela słoneczna, ale chłodna

Karol Kwiatkowski23 października, 20212 min

Niedziela na przeważającym obszarze kraju będzie słoneczna, z temperaturami od 8 do 12 stopni Celsjusza – powiedział PAP Jakub Gawron, synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowego Instytutu Badawczego.

Według prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowego Instytutu Badawczego, na przeważającym obszarze Polski niedziela będzie słonecznym dniem. W godzinach porannych na zachodzie i w centrum Polski mogą utrzymywać się zanikające mgły, które będą ograniczały widoczność do 400 metrów.

„Jedynie na wschodzie i na północy kraju okresami zachmurzenie może wracać do dużego. Na wschodnich krańcach Polski w godzinach przedpołudniowych może jeszcze spaść przelotny deszcz, a na szczytach Bieszczad spodziewamy się opadów śniegu. Na pozostałym obszarze Polski będzie już słonecznie” – powiedział Jakub Gawron z IMGW-PIB.

W ciągu dnia temperatura maksymalna powietrza wyniesie od 8 stopni Celsjusza na wschodzie do 12 stopni na zachodzie. Na terenach podgórskich Karpat termometry wskażą od 5 do 7 stopni. Wiał będzie wiatr słaby i umiarkowany. (PAP)

Autor: Marek Szczepanik

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

siedemnaście − piętnaście =