ZagranicaUSA/ Więcej Amerykanów przyjmuje trzecią dawkę szczepionki niż pierwszą

Karol Kwiatkowski13 października, 202112 min

W USA obecnie każdego dnia więcej Amerykanów otrzymuje dawkę przypominającą przeciw Covid-19 niż zaszczepia się po raz pierwszy. Eksperci są jednak zdania, że najważniejsze jest w dalszym ciągu przekonanie ludzi do poddania się pierwszemu szczepieniu – podał w środę portal Axios .

Dwie trzecie Amerykanów otrzymało co najmniej jedną dawkę szczepionki, czyli ok. 77 proc. osób kwalifikujących się do szczepienia.

Dawką przypominającą zostało zaszczepionych do tej pory 4,6 proc. ludności USA; w tym prawie ponad 12 procent ludzi powyżej 65. roku życia.

Amerykańska Agencja Żywności i Leków (FDA) rozważy w czwartek wprowadzenie szczepionki wzmacniającej dla niektórych odbiorców Moderny i Johnson & Johnson. Jeśli te zastrzyki będą dozwolone, oznacza to, że dzienna liczba Amerykanów otrzymujących dawki przypominające jeszcze wzrośnie.

Chociaż fala koronawirusa wariantu Delta przekonała część ludzi do zaszczepienia się – podobnie jak nakazy szczepień – nie pozostało zbyt wielu nieszczepionych dorosłych, którzy są gotowi na zaszczepienie. Jeśli z kolei szczepionki zostaną zatwierdzone dla małych dzieci, spowoduje to również wzrost ogólnego wskaźnika szczepień w USA. (PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Jeden Komentarz

  • klin

    14 października, 2021 at 10:26 am

    Takie to są „dawki przypominające” jak niedawno były „maseczki przypominające o plandemii” pana PinkAssa….

    Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

pięć × cztery =