ZagranicaW. Brytania/ Prawie 80 proc. w pełni zaszczepionych i najwięcej nowych zakażeń od lipca

Karol Kwiatkowski13 października, 202112 min

W ciągu ostatniej doby w Wielkiej Brytanii wykryto 42 776 zakażeń koronawirusem, co jest najwyższą liczbą od prawie trzech miesięcy, oraz stwierdzono 136 zgonów z powodu Covid-19 – poinformowano w środę. Rok temu o tej porze było ok. 17 tys. zakażeń. Zgony są na porównywalnym poziomie. Prawie 80 proc. społeczeństwa jest w pełni zaszczepiona. 

W ostatnich dniach coraz częściej zdarza się, że dobowe bilanse zakażeń przekraczają poziom 40 tys. – to już czwarty taki przypadek w ciągu ostatnich siedmiu dni. Jednak podana w środę liczba nowo wykrytych infekcji jest najwyższą od 21 lipca, czyli dnia tuż po niemal całkowitym zniesieniu restrykcji covidowych w Anglii. Także łączny bilans z ostatnich siedmiu dni – 273,5 tys. – jest zauważalnie, bo o ponad 13 proc., wyższy od tego z poprzednich siedmiu.

Jeśli chodzi o zgony z powodu Covid-19, to bieżący bilans jest niższy o siedem od tego sprzed tygodnia, ale łączna statystyka za ostatnie siedem dni – 788 – jest o 2,3 proc. wyższa niż była w poprzednich siedmiu.

Od początku pandemii w Wielkiej Brytanii stwierdzono 8,27 mln zakażeń, z powodu których zmarło 138 080 osób. Pod względem liczby zakażeń zajmuje ona czwarte miejsce na świecie, zaś w statystyce zgonów jest na ósmym.

Dotychczas przynajmniej jedną dawkę szczepionki przeciw Covid-19 dostało 49,25 mln osób, a obie – 45,24 mln. Stanowi to odpowiednio 85,6 proc. oraz 78,7 proc. mieszkańców powyżej 12. roku życia. (PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Jeden Komentarz

  • klin

    14 października, 2021 at 10:25 am

    hahahahahahaha!!! BANG! i narracja szprycowych faszystów poszła się……. szczepić.

    Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

trzynaście − dziesięć =