Przerażające podejrzenia Turków. W Europie zaginęły setki tysięcy dzieci?

Nasza Polska24 września, 20213 min

W Europie zaginęły setki tysięcy dzieci-migrantów – powiedziała w piątek Serap Yasar – delegatka Turcji na Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy. Według organizacji Missing Children Europe w latach 2018-2020 zaginęło w UE około 18 tys. dzieci.

Yasar, która rozmawiała z turecką agencją Anatolia, powiedziała, że turecka delegacja na Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy przedstawiła w styczniu 2020 roku raport, z którego wynika, że nie wiadomo, co stało się z setkami tysięcy dzieci-migrantów, które zaginęły w Europie.

Yasar, która należy do prezydenckiej partii AKP, powiedziała również, że Europol nie wydaje specjalnych not informujących o zaginięciu lub śmierci dzieci-migrantów.

Skrytykowała też kraje unijne za brak systemu prawnego, który chroniłby takie dzieci, które są zazwyczaj sierotami lub migrują bez opieki dorosłych. Dodała, że „Turcja jest dobrym przykładem” ponieważ państwowy system opieki nad sierotami obejmuje dzieci-migrantów.

„Turcja stała się sumieniem świata. Mówię to z dumą. Mamy system zarządzania migracją, który zapisze się w historii ludzkości” – podkreśliła.

Ani Yasar, ani agencja Anatolia nie podają jakiego okresu dotyczą dane przedstawione przez turecką delegatkę.

Organizacja Missing Children Europe podaje na stronach poświęconych dzieciom-migrantom, że w latach 2018-2020 zaginęło w UE około 18 tys. dzieci, a w roku 2019 około 43 proc. dzieci, których zaginięcie zgłoszono, zostało odnalezionych.

Missing Children Europe informuje też, że ogółem liczba dzieci zaginionych w Europie wynosi około 250 tys. rocznie.

Prezydent Turcji Tayyip Recep Erdogan przed wylotem do Nowego Jorku na Zgromadzenie Ogólne ONZ powiedział dziennikarzom, że Turcja niesie największe brzemię, jeśli chodzi o migrantów i boryka się z najpoważniejszymi problemami.

„Jeśli inne kraje nie włączą się, to podejmiemy stosowne kroki” – ostrzegł. (PAP)

Udostępnij:

Nasza Polska

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *