ZagranicaRosja oferuje promocyjne ceny broni dla sąsiadów Afganistanu

Nasza Polska23 sierpnia, 20212 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Rosja jest gotowa sprzedać broń i sprzęt wojskowy krajom sojuszniczym sąsiadującym z Afganistanem, po specjalnych, niskich cenach – powiedział w poniedziałek rosyjski wicepremier Jurij Borysow.

Borysow wypowiadał się na marginesie odbywającego się online szczytu poradzieckiej Organizacji Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym (ros. skrót ODKB), poświęconego sytuacji w Afganistanie, który generalnie jest zamknięty dla mediów.

Moskwa zaapelowała do sojuszniczych państw Azji Środkowej, aby wspólnie z nią przygotowały się na potencjalne zagrożenia związane z przejęciem kontroli nad Afganistanem przez talibów – pisze Reuters.

Borysow podkreślił, że priorytetem rosyjskich władz jest zagwarantowanie bezpieczeństwa granic kraju.

Wcześniej podczas poniedziałkowego szczytu prezydent Rosji Władimir Putin zaapelował, by nie dopuścić do przeniknięcia radykalnego islamizmu z Afganistanu. Jego stanowisko przekazał mediom rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow.

Do ODKB należą państwa poradzieckie: Armenia, Białoruś, Kazachstan, Kirgistan i Tadżykistan. Uzbekistan opuścił tę organizację w 2012 roku, ale od kilku lat wzmacnia dwustronną współpracę wojskową z Rosją. Poniedziałkową naradę prowadził Emomali Rachmin, prezydent Tadżykistanu, kraju sąsiadującego z Afganistanem. (PAP)

Udostępnij:

Nasza Polska

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

5 × pięć =