Grecja/ Doradcy rządu zalecają trzecią dawkę przypominającą dla osób z grupy podwyższonego ryzyka

Karol Kwiatkowski23 sierpnia, 20212 min

Doradcy medyczni greckiego rządu rekomendują podanie osobom z grupy podwyższonego ryzyka dawki przypominającej szczepionki przeciw Covid-19 cztery tygodnie po drugim zastrzyku – podaje w poniedziałek agencja Reutera.

Zdaniem doradców kolejną dawkę szczepionki należy podać osobom, które przeszły operacje przeszczepu organów, cierpią na poważne choroby nerek, są leczone onkologicznie lub mają osłabiony układ odpornościowy.

Dodatkowe szczepienia są też wskazane ze względu na rozprzestrzenianie się wariantu Delta koronawirusa.

W lipcu, gdy w Grecji wzrosła liczba infekcji koronawirusem, władze zarekomendowały zaszczepienie dzieci w wieku 12-15 lat, aby chronić je oraz ich rodziny przed falą zakażeń, która może się rozpocząć we wrześniu wraz z początkiem roku szkolnego.

Również w lipcu wprowadzono obowiązek szczepień przeciw Covid-19 dla pracowników medycznych i personelu domów opieki.

W poniedziałek poinformowano, że w ciągu ostatniej doby wykryto 2628 zakażeń, a 34 osoby zmarły na Coid-19. W sumie liczba przypadków wykrytych od początku pandemii wynosi w Grecji 561 812, a zgonów – 13 422.

W liczącej 11 mln mieszkańców Grecji zaszczepiono dotąd w pełni około 63 proc. populacji. Rząd liczy na to, że do jesieni zaszczepionych zostanie 70 proc. Greków – pisze Reuters. (PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk