Kukiz dla wPolityce.pl: mam czyste sumienie

Magdalena Targańska13 sierpnia, 202113 min

Mam czyste sumienie; nie chcę nic, oprócz ustaw – powiedział w piątek portalowi wPolityce.pl lider Kukiz’15 Paweł Kukiz. Ocenił, że „hejt na Adamowicza jest niczym w porównaniu do tego, co spotyka mnie i moją rodzinę”.

„Mam czyste sumienie. Od sześciu lat nie chcę żadnych stanowisk i funkcji. Jestem ostatnią osobą w tym Sejmie, która by takich rzeczy się dopuściła. Niczego nie chcę, oprócz ustaw” – powiedział w rozmowie w portalem wPolityce.pl poseł koła Kukiz’15 Paweł Kukiz, odnosząc się do padających pod jego adresem oskarżeń, że on i dwóch posłów z jego koła zagłosowało w środę w Sejmie razem z koalicją rządzącą skuszeni jakąś formą korupcji politycznej.

W środę w Sejmie czterej posłowie Kukiz’15 najpierw zagłosowali za odroczeniem obrad Sejmu, a potem gdy odbyła się reasumpcja tego głosowania trzech z nich, w tym Kukiz, opowiedziało się przeciwko odroczeniu, co wywołało falę krytycznych komentarzy polityków opozycji.

Kukiz w rozmowie z portalem odniósł się do tych komentarzy: „Nie chcę się w to angażować. To świadczy tylko o tych, którzy taką formułę tego hejtu przyjęli. Ci sami ludzie, którzy lali łzy po śmierci (prezydenta Gdańska – PAP) Pawła Adamowicza, robią to, co robią”. „Hejt na Adamowicza jest niczym w porównaniu do tego, co spotyka mnie i moją rodzinę. Niestety taka jest ta kultura piewców miłości, tolerancji i wolności mediów” – dodał.

Sejm uchwalił w środę późnym wieczorem (m.in. głosami PiS i trzech posłów Kukiz’15, w tym Pawła Kukiza) nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji, która zmienia zasady przyznawania koncesji dla mediów z udziałem kapitału zagranicznego i w ocenie opozycji jest wymierzona w Grupę TVN, której udziałowcem jest amerykański koncern Discovery. (PAP)

 

autor: Mikołaj Małecki

Udostępnij:

Magdalena Targańska

One comment

Leave a Reply

Koszyk