Niemcy uznają Izrael, najbardziej wyszczepione państwo świata, za obszar wysokiego ryzyka epidemicznego

Karol Kwiatkowski13 sierpnia, 20212 min

Władze Niemiec sklasyfikowały w piątek Turcję, Stany Zjednoczone i Izrael, a także Czarnogórę i Wietnam, jako obszary wysokiego ryzyka zakażeniem SARS-CoV-2 – informują gazety grupy medialnej Funke. Wiąże się to z surowszymi zasadami dla osób podróżujących z tych krajów.

W przypadku większości wymienionych krajów aktualizacja ma wejść w życie w nocy z niedzieli na poniedziałek. W przypadku Turcji, według źródeł rządowych, klasyfikacja wejdzie w życie dopiero we wtorek wieczorem, ze względu na dużą liczbę podróżnych pochodzenia tureckiego.

Osoby wjeżdżające do Niemiec z obszarów wysokiego ryzyka epidemicznego muszą przejść 10-dniową kwarantannę, jeśli nie mogą okazać świadectwa szczepienia przeciw Covid-19 lub nabytej po chorobie odporności. Samoizolacja może być zakończona najwcześniej po pięciu dniach po okazaniu negatywnego wyniku testu na obecność Covid-19.

Z drugiej strony niemal cała Portugalia nie będzie już uznawana przez Niemcy jako obszar wysokiego ryzyka, z wyjątkiem Lizbony i Algarve.

Z Berlina Berenika Lemańczyk (PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk