PolskaSenator Mężydło: liderem PO powinien być Rafał Trzaskowski

Magdalena Targańska16 lipca, 20213 min

Bardziej byłbym zainteresowany, żeby to Rafał Trzaskowski był przewodniczącym PO – powiedział senator KO Antoni Mężydło w rozmowie z portalem wPolityce.pl. „Mi bardziej podoba się koncepcja Trzaskowskiego; to nie jest anty-PiS, tylko on ma pozytywny program” – podkreślił.

Senator KO Antoni Mężydło w rozmowie opublikowanej w piątek w portalu w Polityce.pl podkreślił, że „bardziej byłby zainteresowany, żeby to Rafał Trzaskowski był przewodniczącym” PO.

„W partii powinno się dochodzić do władzy demokratycznie, zgodnie z regulaminem. Myślę, że Rafał Trzaskowski nie jest bez szans” – dodał senator.

Pytany o niedawne przejęcie przez Donalda Tuska władzy w PO, Mężydło ocenił, że „ten manewr jest dobry, tylko że nie powinno się go przedłużać”. „To powinno być tymczasowe rozwiązanie” – dodał. „W zależności od tego, kiedy będą wybory na szefa partii, zobaczymy, jakie będą efekty działania Tuska” – mówił senator.

„Teraz jest okres, żeby Tusk się wykazał. Jeżeli będzie miał dobre efekty, to wtedy Trzaskowski nie ma dużych szans. Ale jeżeli tych efektów nie będzie… Mnie się bardziej podoba koncepcja prezentowana przez Rafała Trzaskowskiego. To nie jest anty-PiS, to nie jest totalna opozycja, tylko on ma pozytywny program” – powiedział Mężydło.

„Na razie nic nie słyszałem o programie Tuska. Słyszałem natomiast o jeszcze większym anty-PiSie… na razie tylko mówił o PiS. Nie słyszałem nic programowego u Tuska” – dodał senator, pytany o program lidera PO.

Donald Tusk kieruje Platformą Obywatelską od 3 lipca, kiedy to Rada Krajowa PO wybrała go do Prezydium partii, a następnie jako najstarszemu z wiceprzewodniczących powierzyła funkcję p.o. przewodniczącego. Wcześniej odwołanych zostało dwoje dotychczasowych wiceprzewodniczących, europosłowie: Ewa Kopacz i Bartosz Arłukowicz. Jednym z wiceszefów partii wybrano natomiast Borysa Budkę.(PAP)

 

autor: Mikołaj Małecki

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

jeden × dwa =