GospodarkaPolitykaPolskaPremier w Miłakowie: Polski Ład to całościowa oferta dla gospodarki

Nasza Polska16 lipca, 20214 min

Polski Ład to całościowa oferta odnowy gospodarczej; to nie tylko odbudowa potencjału, ale i wytyczenie nowych dróg, które mają pozwolić Polsce osiągnąć dostatnie życie – podkreślił w piątek premier podczas spotkania z mieszkańcami Miłkowa (woj. warmińsko-mazurskie).

„My konsekwentnie realizujemy nasz plan. Polski Ład jest taką całościową ofertą odnowy gospodarczej. Polski Ład ma przywrócić nasz potencjał po COVID-19. Ale to nie tylko to, to także coś więcej. To także, a może nawet przede wszystkim, wytyczenie nowych dróg, które mają pomóc Polsce osiągnąć to, o czym zawsze marzyliśmy – dostatnie życie” – powiedział premier Morawiecki podczas spotkania z mieszkańcami Miłakowa w woj. warmińsko-mazurskim.

Życie, dodał, „które będzie charakteryzowało się tym, że będzie dużo pracy, praca będzie dostępna”. „To dlatego właśnie częścią Polskiego Ładu jest kilkaset tysięcy nowych miejsc pracy. Po to tworzymy Polski Ład, aby w takich miejscowościach jak ta rozwój był dużo bardziej dynamiczny. To nasza propozycja także dla Warmii. Polska powiatowa i gminna musi się odrodzić i tu muszą być nowe miejsca pracy” – podkreślił Morawiecki.

Premier podziękował też służbom samorządowym i mundurowym, które przeprowadzają akcje usuwania klęsk żywiołowych.

Przy usuwaniu skutków burz, które przechodzą w piątek nad woj. warmińsko-mazurskim strażacy interweniowali ponad 200 razy. Jak dotąd, w żadnym ze zdarzeń związanych z pogodą nikt nie ucierpiał. W ciągu kilku ostatnich godzin najwięcej zdarzeń związanych z warunkami atmosferycznymi zgłoszono z okolic Iławy i Ostródy, ale także Działdowa, Nidzicy, Nowego Miasta Lubawskiego i Olsztyna. Cały czas spływają nowe zgłoszenia.

Wcześniej w Miłakowie Mateusz Morawiecki złożył również kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym ofiary katastrofy smoleńskiej.

Polski Ład to firmowany przez partie tworzące Zjednoczoną Prawicę nowy program społeczno-gospodarczy na okres po pandemii. Jego fundamenty to 7 proc. PKB na zdrowie; obniżka podatków dla 18 mln Polaków (w tym kwota wolna od podatku do 30 tys. zł i podniesienie progu podatkowego z 85,5 tys. zł do 120 tys. zł), inwestycje, które wygenerują 500 tys. nowych miejsc pracy, mieszkania bez wkładu własnego i dom do 70 mkw. bez formalności, a także emerytura bez podatku do 2500 zł. (PAP)

autorzy: Mikołaj Małecki, Marcin Boguszewski

Udostępnij:

Nasza Polska

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

1 + 17 =