NaukaNieszczepieni częściej zarażają się wariantem delta, ale umierają rzadziej niż szczepieni

Nasza Polska9 lipca, 20212 min

To może być wiadomość, która postawi pod znakiem zapytania cały program szczepień przeciwko COVID-19! Brytyjczycy opublikowali dane dotyczące śmiertelności po zakażeniu wariantem delta SARS-CoV-2. Zrzeszające polskich lekarzy OrdoMedicus komentuje dosadnie: „Masowe szczepienia nie tylko nie rozwiązują problemu Covid, ale wręcz pogarszają go. Korzysta Big Pharma”. 

Według danych opublikowanych przez Public Health England (raport dostępny na rządowych serwerach brytyjskiego rządu) niezaszczepieni częściej zarażają się wariantem delta, ale jednak jeśli już się zarażą, to mają statystycznie wyższą szansę przeżycia. Spośród osób w pełni zaszczepionych na Covid-19 deltą zaraziło się 10 834 osoby, a zmarło 118. W tym samym okresie zaraziły się 71 932 osoby niezaszczepione, ale zmarły 92. 

LInk do raportu udostępniła Grupa OrdoMedicus, którą tworzą polscy lekarze i naukowcy, m.in. prof. Kornelia Polok, prof. Roman Zieliński, prof. Ryszard Rutkowski, dr Mariusz Błochowiak i dr Paweł Basiukiewicz, na oficjalnym profilu w serwisie Twitter. 

Udostępnij:

Nasza Polska

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

siedem − pięć =