PolskaDworczyk: nie ma w tej chwili żadnych rozmów dot. przymusu szczepienia

Nasza Polska1 lipca, 20212 min

Nie ma w tej chwili żadnych rozmów i w żadnym kraju nie ma wprowadzonych rozwiązań dotyczących przymusu szczepienia przeciwko COVID-19 – powiedział w czwartek szef KPRM Michał Dworczyk.

Podczas konferencji szef KPRM był pytany o plan B dotyczący szczepień, bo jak do tej pory – jak zwracała uwagę dziennikarka – w pełni zaszczepionych jest 13,3 mln Polaków oraz czy jest brane pod uwagę możliwość wprowadzenia obowiązkowych szczepień. „Plan B jest realizowany cały czas, tzn. cały czas tworzymy nowe formy zachęt” – odpowiedział Dworczyk.

Wyraził też nadzieję, że więcej placówek podstawowej opieki zdrowotnej zaangażuje się w program zachęcania do szczepień. „Mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu będziemy mogli ogłosić, że zakończyliśmy nasze negocjacje z POZ-ami” – dodał minister. Jak poinformował, do tej pory na 10 tys. placówek mniej więcej połowa była zaangażowana w program.

„Nie ma w tej chwili żadnych rozmów i w żadnym kraju nie ma wprowadzonych rozwiązań dotyczących przymusu szczepienia. WHO też takich zaleceń nie wydaje” – powiedział szef KPRM. (PAP)

autor: Grzegorz Bruszewski

Udostępnij:

Nasza Polska

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

pięć × 4 =