PolskaPopełnił pięć wykroczeń na drodze, tłumaczy się szczepionką

Nasza Polska14 czerwca, 20213 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Pięć zarzutów usłyszał młody kierowca bmw, który podczas nocnej jazdy po Ełku uszkodził inne auto, sygnalizator, znak drogowy i wiatę przystanku. Twierdzi, że miał sprawną tylko jedną rękę, bo druga bolała go po szczepieniu przeciw COVID-19 – podała policja.

O osobowym bmw niebezpiecznie jeżdżącym w nocy po ulicach Ełku na Mazurach poinformowali policję w weekend zaniepokojeni mieszkańcy.

Z relacji zgłaszających wynikało, że kierujący tym pojazdem spowodował kolizję z innym autem, nie zatrzymał się i pospiesznie odjechał. W trakcie ucieczki uszkodził sygnalizację świetlną, znak drogowy i wiatę przystanku autobusowego. Po tym wszystkim wysiadł z samochodu i uciekł pieszo – podała policja.

Funkcjonariusze zabezpieczyli pozostawiony pojazd i przesłuchali świadków. Ustalono, kto nim kierował. Przy poszukiwaniach kierowcy użyto psów służbowych.

Po upływie ponad doby 25-latek zgłosił się na policję. Przedstawiono mu łącznie pięć zarzutów dotyczących niebezpiecznej jazdy, za co grozi kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny.

„Mężczyzna tłumaczył swoją nieodpowiedzialną jazdę tym, że miał w pełni sprawną tylko jedną rękę, ponieważ druga bolała go po szczepieniu przeciw COVID-19. Jego sprawą zajmie się sąd” – powiedziała PAP sierż. szt. Agata Kulikowska de Nałęcz z ełckiej policji.

Tylko w ostatni weekend warmińsko-mazurscy policjanci pracowali na miejscu 18 wypadków drogowych, w których dwie osoby zginęły, a 19 zostało rannych. Funkcjonariusze byli też wzywani do 172 kolizji i zatrzymali 45 nietrzeźwych kierujących.(PAP)

autor: Marcin Boguszewski

Udostępnij:

Nasza Polska

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

dwa × cztery =