Polska[AKTUALIZACJA!] Segregacja sanitarna w Wood-Mizer

Karol Kwiatkowski14 czerwca, 20215 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Osoby w pełni zaszczepione nie muszą nosić masek czy zachowywać dystansu w kantynie przy stoliku. Niezaszczepieni muszą – poinformował w piśmie skierowanym do pracowników prezes zarządu firmy Wood-Mizer, Robert Bagiński.

Zarząd WMI poinformawał swoich pracowników o wprowadzeniu segregacji sanitarnej na terenia zakładu produkcyjnego. Napisała o tym fakcie posłanka Prawa i Sprawiedliwości, Anna Maria Siarkowska, w mediach społecznościowych.

Próbowaliśmy szczegółowe informacje na temat autentyczności pisma prezesa zarządu uzyskać bezpośrednio w firmie, ale odmówiono nam wszelkich wyjaśnień łącznie z przedstawieniem się przez osobę odbierającą telefon.

Po opublikowaniu powyższego artykułu skontaktował się z naszą redakcją prezes firmy Wood-Mizer. Jego zdaniem dokument będący osnową naszego tekstu był… wersją próbną. „W imieniu Spółki oświadczam, że artykuł ten zawiera nieprawdziwe informacje, gdyż przywołane i załączone pismo to jedynie wersja robocza, którego celem było uzyskanie opinii innych osób co do dalszych działań przedsiębiorstwa w walce z pandemią, a nie wprowadzenie wewnętrznego aktu obowiązującego prawa” – pisze prezes Bagiński. Jeśli chodzi o kwestie prób weryfikacji posiadanych przez naszą redakcję informacji, to opisaliśmy podejmowane próby w powyższym artykule.

Prezes Bagiński nieudolnie próbuje przykryć niekompetencję swoich pracowników, z którymi rozmawiał telefonicznie Karol Kwiatkowski. Nasz dziennikarz nie uzyskał ŻADNYCH informacji odnośnie pisma, które zamieściła poseł Siarkowska. Mało tego, podczas kilkuminutowej rozmowy z dwoma kobietami, dziennikarz nie został poinformowany, mimo jego próśb, z kim rozmawia i jakie jest stanowisko służbowe owych osób. Ostatnia jego rozmówczyni stwierdziła, iż żadnych informacji nie udzieli, nie przedstawi się i najzwyczajniej w świecie się rozłączyła bez słowa pożegnania. Zarzut o nierzetelności i nie zachowaniu należytej staranności jest absurdalny i nieprawdziwy, gdyż Kwiatkowski próbował uzyskać informacje bezpośrednio w firmie Wood-Mizer i takowych nie uzyskał, o czym napisał w artykule.

Pełną wersję oświadczenia publikujemy poniżej tak, by Czytelnicy mieli pełny obraz sprawy, a zarządowi firmy Wood-Mizer dziękując za szybką reakcję życzymy dalszych sukcesów na polu public relations.

Redakcja

Aktualizacja z dnia 15.06.2021 r.:

Z powodu niejasności naszych wcześniejszych wyjaśnień oświadczamy, iż Karol Kwiatkowski dzwoniąc na numer podany na stronie internetowej firmy Wood-Mizer, przedstawił się, wyjaśnił powód dla którego dzwoni i poprosił o rozmowę z rzecznikiem prasowym, o ile jest takowy lub z osobą decyzyjną w firmie. Takiego kontaktu mu odmówiono. W związku z odmową weryfikacji pisma przez firmę Wood-Mizer artykuł został opublikowany w formie zamieszczonej.

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

jeden × cztery =