ZagranicaRosja chce stać się centrum turystyki szczepionkowej

Nasza Polska4 czerwca, 20212 min

Rosja może zapewnić obywatelom obcych państw możliwość przyjazdu w celu zaszczepienia się rosyjskimi preparatami przeciwko Covid-19 – powiedział w piątek prezydent Władimir Putin. Zalecił rządowi przeanalizowanie „wszystkich aspektów tej kwestii”.

W trakcie tej analizy – mówił Putin – należy uwzględnić wymogi bezpieczeństwa i kontroli sanitarnej, tak by „zorganizować warunki dla obywateli obcych państw, aby mogli szczepić się odpłatnie w Rosji”.

Jak wyjaśnił, cudzoziemcy będą mogli szczepić się szczepionkami rosyjskimi w ramach programów „turystyki szczepionkowej”. Putin zapewnił, że krajowy przemysł farmaceutyczny jest gotów do zwiększenia produkcji szczepionek.

Rosyjski prezydent, który wypowiadał się w wystąpieniu na Międzynarodowym Forum Ekonomicznym w Petersburgu, oznajmił, że rosyjska szczepionka Sputnik V została zarejestrowana w 66 krajach świata.

Wcześniej w piątek szef Rosyjskiego Funduszu Inwestycji Bezpośrednich (RFPI) Kiriłł Dmitrijew zapowiedział, że przyjazdy cudzoziemców w celu zaszczepienia się preparatami rosyjskimi mogą rozpocząć się w lipcu. RFPI jest producentem Sputnika V.

Putin na forum w Petersburgu jeszcze raz zaapelował do obywateli Rosji, by skorzystali z możliwości zaszczepienia się przeciwko Covid-19.

Z Moskwy Anna Wróbel (PAP)

 

 

Udostępnij:

Nasza Polska

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

10 + trzy =