ZagranicaPutin: gaz z Nord Stream 2 jest ekologiczny, czystszy, tańszy i pewniejszy

Magdalena Targańska4 czerwca, 20212 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Rosyjski gaz dostarczany gazociągiem Nord Stream 2 będzie bardziej ekologiczny, „czystszy”, tańszy i pewniejszy – zapewnił w piątek prezydent Władimir Putin. Sugerował, że tranzyt przez Ukrainę mógłby zostać zwiększony nawet po uruchomieniu Nord Stream 2.

Zakładamy, że dostawy do UE będą rosły w ciągu następnej dekady, więc „jest możliwość zapełniania” rurociągów Ukrainy także w przyszłości; Rosja tego chce – mówił Putin na forum gospodarczym w Petersburgu.

Przekonywał, że należy „nawiązywać normalne relacje gospodarcze” i że Rosja jest do tego gotowa. Podkreślał, że Ukraina płaci w tej chwili znacznie więcej za gaz niż np. Białoruś, która sprowadza gaz z Rosji.

Rosyjski prezydent przekonywał, że Nord Stream 2 jest projektem „czysto komercyjnym”, bowiem trasa z Rosji do Niemiec po dnie Morza Bałtyckiego jest krótsza i tańsza niż przez kraje europejskie. Jego zdaniem ta trasa przesyłu gazu nie tworzy „zagrożeń politycznych” i sprawia, że odbiorca końcowy otrzymuje tańszy surowiec.

Putin, który poinformował wcześniej o zakończeniu układania pierwszej nitki Nord Stream 2, wyjaśnił, że ciągu dwóch miesięcy powinna być zakończona druga nitka. (PAP)

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

1 × 4 =