Zgorzelski: moim zdaniem Paweł Kukiz będzie niestety wykorzystany przez PiS

Magdalena Targańska1 czerwca, 20213 min

Moim zdaniem Paweł Kukiz będzie niestety wykorzystany przez PiS, ponieważ zostanie użyty do ratowania kruchej większości Zjednoczonej Prawicy, a później okaże się, że te jego postulaty nie będą mogły być po prostu zrealizowane – podkreślił we wtorek wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski (PSL).

W poniedziałek lider Kukiz’15 Paweł Kukiz potwierdził informacje PAP o podpisaniu umowy o współpracy programowej z PiS. Proszę nie mylić tej umowy z koalicyjną – zaznaczył. Szczegóły porozumienia mają zostać przedstawione w najbliższym czasie.

Zgorzelski pytany był we wtorek w TVN24 o to porozumienie. „Moim zdaniem Paweł Kukiz, podpisując to porozumienie, powiem tutaj coś, co może zaskoczyć, jest cały czas wierny swoim ideałom” – ocenił. „Bo o tych rzeczach mówił już od wielu, wielu lat, o sędziach pokoju, o dniu referendalnym i innych” – podkreślił poseł PSL.

Na pytanie, czy wie, że te kwestie znalazły się w porozumieniu o współpracy z PiS, wicemarszałek odparł, że domyśla się. „Jeżeli swoją skórę, mówiąc kolokwialnie, Paweł Kukiz miałby za coś sprzedać, to myślę, że za te rzeczy, o których mówi, że to są jego ideały” – podkreślił Zgorzelski.

„Moim zdaniem Paweł Kukiz będzie niestety wykorzystany przez PiS. Dlatego, że będzie użyty do ratowania kruchej większości Zjednoczonej Prawicy i później okaże się, że te postulaty nie będą mogły być po prostu wykorzystane” – ocenił poseł PSL.

Politycy Kukiz’15 od wielu miesięcy rozmawiają z PiS na temat porozumienia programowego, które miałoby polegać na wzajemnym wspieraniu swoich projektów ustaw. Kukizowi zależy m.in. na tym, aby wprowadzić do polskiego porządku prawnego instytucję sędziów pokoju, ustawę antykorupcyjną oraz rozpocząć prace nad doprowadzeniem do nadania każdemu obywatelowi Polski indywidualnego, biernego prawa wyborczego. (PAP)

 

autor: Edyta Roś

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

trzy × 5 =