PolitykaZa Kukizem pójdą inni? PiS zaprasza wszystkich

Nasza Polska1 czerwca, 20214 min

Paweł Kukiz i jego współpracownicy podpisali z PiS umowę programową, dotyczącą konkretnych obszarów; my do współpracy programowej zapraszamy wszystkich, którzy chcą wokół określonych programów, ustaw z nami współpracować – powiedział we wtorek rzecznik rządu, poseł PiS Piotr Müller.

W poniedziałek PAP dowiedziała się nieoficjalnie, że Prawo i Sprawiedliwość podpisało z Kukiz’15 umowę o współpracy programowej, której szczegóły mają zostać przedstawione w najbliższym czasie. Później potwierdził to w rozmowie z wPolityce.pl sam Paweł Kukiz. Porozumienie to efekt wielu spotkań, z których ostatnie odbyło się w poniedziałek w KPRM pomiędzy wicepremierem, prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim a liderem Kukiz’15 Pawłem Kukizem.

O umowę PiS z Kukiz’15 pytany był we wtorek w Polskim Radiu 24 rzecznik rządu Piotr Müller. „My do współpracy programowej zapraszamy wszystkich, którzy chcą wokół określonych programów, ustaw z nami współpracować. Paweł Kukiz i jego współpracownicy podpisali taką umowę programową, to nie jest umowa koalicyjna, (tylko) programowa dotycząca konkretnych obszarów” – powiedział.

Podkreślił, że w Polskim Ładzie jest kilka punktów, „które są wpisane bezpośrednio właśnie na wniosek Pawła Kukiza”. „Jest to m.in. ten element związany z budowaniem systemów informatycznych do e-partycypacji, czyli żeby obywatele mogli wyrażać swoje zdanie, swoje opinie, inicjatywy właśnie za pomocą systemów informatycznych, czyli żeby przybliżyć decyzje obywateli i ułatwić je” – dodał.

„Liczę na to, że te kilka punktów programowych, które zostaną niedługo przedstawione, a są uwzględnione właśnie w tej umowie, wspólnie zrealizujemy. I że też inne osoby w Sejmie będą szukały takiej właśnie merytorycznej programowej współpracy” – kontynuował Müller.

Pytany, czy są obszary, w których PiS może liczyć na współpracę posłów innych ugrupowań, pomimo braku takich umów, odparł: „Myślę, że oczywiście to jest możliwe”. „W Polskim Ładzie jest wiele punktów programowych, które przynajmniej w sferze deklaratywnej były również popierane przez inne partie polityczne – kwota wolna od podatku, dziesięciokrotnie wyższa niż teraz” – powiedział. (PAP)

Autorka: Sylwia Dąbkowska-Pożyczka

Udostępnij:

Nasza Polska

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

siedemnaście − 14 =