Hołownia o sojuszu z KO: nie planuję takich ruchów

Magdalena Targańska20 kwietnia, 20213 min

Nie planuję takich ruchów i nic mi o takich ruchach nie wiadomo – tak o ewentualnym sojuszu przedwyborczym z Koalicją Obywatelską mówił we wtorek lider partii Polska 2050 Szymon Hołownia.

Zapytany w Programie Trzecim Polskiego Radia, kiedy nastąpi moment zawarcia „przedwyborczego sojuszu” Polski 2050 i Koalicji Obywatelskiej, Hołownia odparł, że nie planuje takich sojuszy.

„Nie planuję takich ruchów i nic mi o takich ruchach nie wiadomo” – powiedział lider Polski 2050.

„Formowanie takich bardzo szerokich bloków jeszcze głębiej nas wpędzi w polaryzacje i wielu wyborców zostawi za burtą, bo powiedzą sobie: +dlaczego mamy głosować na listę, na której jest PSL, PO+” – dodał Hołownia.

Pytany, dlaczego wyborcy mają oddać w przyszłości głos na listę jego ugrupowania, skoro znajdą się na niej byli politycy PO, Lewicy i innych ugrupowań, odparł, że „dlatego, że będą już w Polsce 2050”.

„Z jakiś powodów z KO czy Nowoczesnej, czy innych frakcji odeszli. A poza tym na naszych listach będą zdecydowaną mniejszością. Będzie na nich mnóstwo ludzi, którzy do polityki teraz wchodzą” – dodał Hołownia.

We wtorek lider Polski 2050 ogłosił, że do jego partii dołączają nowe osoby: dotychczasowy poseł KO Mirosław Suchoń, samorządowiec, burmistrz Wyszkowa Grzegorz Nowosielski oraz warszawska aktywistka, wcześniej członek stowarzyszenia Polska 2050 Wanda Brociek.

Koło poselskie Polski 2050 tworzą obecnie: Joanna Mucha (była posłanka KO), Paulina Hennig-Kloska (była posłanka KO), Tomasz Zimoch (były poseł KO) i Hanna Gill-Piątek (była posłanka Lewicy). Do reprezentacji parlamentarnej Polski 2050 należy także senator Jacek Bury. (PAP)

 

autor: Mateusz Roszak

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

czternaście − pięć =