Spychalski o publikacji Wirtualnej Polski: to bajki

Magdalena Targańska20 kwietnia, 20213 min

Tekst ma z góry założoną tezę; leciałem tym samolotem i opisane „naciski” nigdy nie miały miejsca, to bajki – stwierdził we wtorek prezydencki rzecznik Błażej Spychalski, odnosząc się do publikacji Wirtualnej Polski dotyczącej niebezpiecznego incydentu podczas lotu prezydenta Andrzeja Dudy.

„UJAWNIAM Tekst z góry założoną tezą. Leciałem tym samolotem i opisane +naciski+ nigdy nie miały miejsca. To bajki” – napisał Spychalski na Twitterze.

We wtorek Wirtualna Polska podała, że „dotarła do stenogramów rozmów, z których wynika, że prezydent lub ktoś z jego otoczenia naciskał na pilotów, a ci w konsekwencji złamali przepisy podczas lotu z Zielonej Góry do Warszawy”. Według WP, „niebezpieczny incydent, do którego doszło podczas lotu Andrzeja Dudy latem 2020 r., próbowali zatuszować urzędnicy, władze LOT-u, szef agencji odpowiedzialnej za bezpieczeństwo lotów, doradca prezydenta Dudy oraz dwóch wiceministrów”.

„UJAWNIAMY Jak dwóch wiceministrów, rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy, całe szefostwo LOT-u i człowiek odpowiedzialny za bezpieczeństwo lotów tuszowali niebezpieczny incydent z udziałem prezydenckiego samolotu. Czyli o tym, że nic nas Smoleńsk nie nauczył” – napisał na Twitterze dziennikarz Wirtualnej Polski Szymon Jadczak.

Spychalski zwracają się do dziennikarza WP napisał, że Jadczak przesłał pytania w poniedziałek po godz. 17 „dając łaskawie czas na odpowiedź do 21”. „Jestem rzecznikiem PAD od 09.2018 i nigdy nie uczestniczyłem w spotkaniach, o których pan pisze” – napisał Spychalski, zwracając się do dziennikarza WP. (PAP)

 

Autorka: Sylwia Dąbkowska-Pożyczka

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

12 + 9 =