PolskaTrend spadkowy i zejście z trzeciej fali jest faktem

Magdalena Targańska20 kwietnia, 202113 min

Trend spadkowy i zejście z trzeciej fali epidemii jest faktem i realizuje się z coraz większą siłą – powiedział we wtorek rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Mamy do czynienia ze spadkiem na poziomie 30 proc. – zaznaczył.

Andrusiewicz stwierdził na konferencji prasowej, że mamy do czynienia ze stałym spadkiem zakażeń. „Mamy wynik poniżej 10 tys. zakażeń – tydzień do tygodnia. Jeśli zestawiamy te dane mamy spadek rzędu 27 proc.” – powiedział rzecznik MZ.

W jego ocenie ten trend nie został zakłócony przez święta wielkanocne. „To znaczy, że były spędzone również w dużej odpowiedzialności” – ocenił.

Podkreślił, że „trend spadkowy i zejście z trzeciej fali jest faktem i realizuje się z coraz większą siłą”.

„Widzimy po województwach spadki liczby zakażeń. W skali kraju mamy 39 zakażeń na 100 tys. mieszkańców” – powiedział rzecznik resortu zdrowia.

Wspomniał, że nadal trudna sytuacja jest w województwie dolnośląskim. „Jest to jedyne województwo, które notuje ponad 50 zakażeń na 100 tys. mieszkańców” – wskazał.

Pozostałe województwa – jak zaznaczył – są już poniżej tego progu. „Mamy trzy województwa, które od dłuższego czasu notują bardzo niskie wskaźniki zakażeń są to: woj. podkarpackie, warmińsko-mazurskie i podlaskie. Tam poziom zakażeń jest na poziomie 25 na 100 tys. mieszkańców” – powiedział Andrusiewicz.

„Jeśli weźmiemy średnią zakażeń z ostatniego tygodnia, to jesteśmy bliżej 15 tys. zakażeń dobowo. To też jest oznaka, że tendencja spadkowa się utrzymuje i postępuje” – dodał. (PAP)

 

Autor: Magdalena Gronek

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Jeden Komentarz

  • Marcin

    20 kwietnia, 2021 at 12:29 pm

    Sezon grypowy się kończy…
    Tyle w temacie…

    Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

3 + 4 =