Kosiniak-Kamysz: Platforma Obywatelska określiła się bardzo wyraźnie po lewej stronie

Magdalena Targańska18 lutego, 20212 min

Platforma Obywatelska określiła się bardzo wyraźnie po lewej stronie; to trudny moment dla skrzydła konserwatywnego w PO – ocenił prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

W czwartek Platforma Obywatelska przedstawiło stanowisko partii ws. aborcji, które zakłada, że w szczególnie trudnych sytuacjach, po konsultacjach z psychologiem i lekarzem, to kobieta powinna podjąć decyzję i prawo powinno jej to umożliwić.

Prezes PSL odniósł się do decyzji Platformy Obywatelskiej w rozmowie z dziennikarzami w Sejmie. „My ją szanujemy. To jest autonomiczna partia. (PO) Określiła się bardzo wyraźnie po lewej stronie, bo tak się określają może ich wyborcy, oni to sobie na pewno zbadali, przeanalizowali” – powiedział polityk.

Jak dodał, „trudny to jest moment dla skrzydła konserwatywnego, dla skrzydła, które pisało, że taka deklaracja spowoduje trwałe pęknięcie”.

„Ja życzę dobrze Platformie. Życzę, żeby to sobie wszystko poukładała” – podkreślał. „Myślę, że lepszym rozwiązaniem dla nich byłoby skorzystanie z naszego pomysłu referendum” – dodał.

Kosiniak-Kamysz odrzucił też sugestie, że ludowcy mogliby kogoś z konserwatystów z PO „przytulić”. „Ja nie jestem kłusownikiem politycznym. Tam być może ktoś inny zaciera ręce, ale to nie jest kolor zielony” – powiedział.(PAP)

 

autor: Grzegorz Bruszewski

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk