Polska 2050 złożyła wniosek o rejestrację koła poselskiego

Paweł Skutecki16 lutego, 20213 min

O złożeniu do marszałek Sejmu wniosku w sprawie rejestracji koła poselskiego – poinformowały we wtorek związane z Polską 2050 posłanki: Hanna Gill-Piątek, Joanna Mucha i Paulina Hennig-Kloska. Wyraziły nadzieję na szybką rejestrację, bo koło daje większe możliwości reprezentowania osób popierających ruch.

Na konferencji prasowej w Sejmie posłanka Mucha podkreśliła, że „dla Polski 2050 będzie istotny udział w sejmowych debatach i dyskusjach”.

„Postaramy się w tym małym składzie zrobić wszystko, żeby uczestniczyć w tych debatach, które są najważniejsze dla Polaków i wyborców” – dodała. Zaznaczyła, że koło poselskie pozwoli posłom ruchu na „lepsze reprezentowanie interesów osób, które deklarują poparcie dla Polski 2050”.

Mucha wyraziła nadzieję, że „koło poselskie zostanie szybko zarejestrowane przez marszałek Sejmu”. Z kolei posłanka Gill-Piątek wyraziła nadzieję, że w przyszłości zostanie reprezentacja Polski 2050 w parlamencie zostanie poszerzona.

Posłanka Hennig-Kloska podkreśliła, że „Polska 2050 myśli o kolejnych pokoleniach”. „Ważne, aby patrzeć na podejmowane decyzje w parlamencie przez pryzmat międzypokoleniowej solidarności, a nie przez pryzmat dzisiejszych interesów polityków zasiadających w Sejmie” – powiedziała posłanka.

Przejście Hennig-Kloski – wcześniej posłanki Nowoczesnej z klubu Koalicja Obywatelska – do Polski2050 pozwoliło na złożenie wniosku o stworzenie koła poselskiego ruchu – gdyż koło w Sejmie musi liczyć minimum 3 osoby.

Hennig-Kloska należy do czworga osób, których dołączenie do ruchu Szymona Hołowni ogłoszono w poniedziałek. Oprócz trzech posłanek, reprezentantem Polski2050 w parlamencie jest również senator Jacek Bury. (PAP)

Udostępnij:

Paweł Skutecki

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk