ZagranicaIzrael/ Segregacja sanitarna. Niezaszczepieni „zostaną z tyłu”

Karol Kwiatkowski16 lutego, 202112 min

Izraelski minister zdrowia Juli Edelstein ostrzegł we wtorek, że niezaszczepieni przeciw Covid-19 obywatele „zostaną z tyłu” i nie będą mieli wstępu na siłownie czy imprezy. We wtorek liczba zaszczepionych pierwszą dawką szczepionki ma osiągnąć 4 mln.

„Każdy, kto się nie zaszczepi, zostanie pozostawiony samemu sobie. Wczoraj gabinet potwierdził stanowisko ministerstwa zdrowia mówiące, że tylko zaszczepieni i ozdrowieńcy będą mogli korzystać z siłowni i rozrywki. Idźcie się zaszczepić!” – zachęcał na wtorkowej konferencji prasowej Edelstein.

Mimo że szczepienia w Izraelu przebiegają w najszybszym tempie na świecie, rządzący mają obawy co do niechęci do szczepień wśród osób poniżej 50. roku życia, a także m.in. nauczycieli. Jak pisze dziennik „Times of Israel”, rząd przygotował ustawę, która zobowiąże wszystkich, których praca wymaga dużego kontaktu z ludźmi, do zaszczepienia się lub poddawania się testom co dwa dni.

Mimo tych obaw Edelstein poinformował, że w tym tygodniu, po kilku dniach spowolnienia, tempo szczepień wzrosło do ponad 150 tys. szczepionych osób dziennie, zaś we wtorek liczba osób, która otrzymała przynajmniej jedną dawkę, przekroczy 4 mln, tj. ponad 47 proc. ludności kraju. Liczba w pełni zaszczepionych Izraelczyków osiągnie 2,62 mln. (PAP)

 

 

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Jeden Komentarz

  • Paweł

    16 lutego, 2021 at 2:43 pm

    Kiedyś było „nur für Deutsche” dzisiaj jest „nur für die geimpften” – historia lubi się powtarzać…

    Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

5 × 1 =