PolitykaDo Polski 2050 dołącza m.in. posłanka Paulina Hennig-Kloska

Magdalena Targańska15 lutego, 20212 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Do ruchu Szymona Hołowni Polska 2050 dołącza czworo nowych członków, w tym dotychczasowa posłanka Koalicji Obywatelskiej Paulina  – poinformowało ugrupowanie w poniedziałek rano.

„Mamy przyjemność poinformować o włączeniu do Polski 2050 czworga nowych członków. Są to: posłanka Paulina Hennig-Kloska, radna Edyta Łongiewska-Wijas ze Szczecina, profesor Tomasz Sójka z Poznania i mecenas Patrycja Borkowska z Łodzi” – głosi komunikat ruchu przekazany PAP.

Ruch Hołowni podkreślił, że wszystkie nowe osoby dołączające do ugrupowania „mają duże zasługi dla swoich społeczności lokalnych i znaczące osiągnięcia na swoich obszarach działania”.

Jak podkreślono, „jednym z najważniejszych celów bieżących Ruchu Polska 2050 było powołanie koła w Sejmie, aby móc znacząco zwiększyć nasze możliwości działania”. „W bieżącym tygodniu zakończymy realizację tego celu” – zapowiedziano.

Wcześniej do ruchu Polska2050 przystąpiły posłanki Hanna Gill-Piątek (wcześniej Lewica) i Joanna Mucha (wcześniej KO) oraz senator Jacek Bury.

Zgodnie z Regulaminem Sejmu do utworzenia koła poselskiego potrzeba minimum trójki posłów, a do utworzenia klubu poselskiego co najmniej 15 posłów.

Ugrupowanie Hołowni poinformowało też, że w poniedziałek, o godz. 19 odbędzie się specjalny live z nowymi członkami Polski 2050, który będzie transmitowany na kanałach na Facebooku i w serwisie YouTube. (PAP)

 

autor: Karol Kostrzewa

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

20 − siedem =