PolskaFacebook blokuje prezesa hospicjum dla dzieci o. Filipa Buczyńskiego

Paweł Skutecki29 stycznia, 20214 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Założyciel i prezes Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia o. Filip Buczyński chciał poprzez Facebooka promować m.in. ideę hospicjum perinatalnego i stacjonarnego dla dzieci i ich rodzin, ale zostało mu to uniemożliwione.

O sprawie tej poinformował w piątek portal Gosc.pl.

O. Buczyński na Facebooku opublikował oświadczenie, w którym napisał, że chciał, aby jego wpis z czwartku „dotarł do szerszej liczby odbiorców”.

„Osoby decyzyjne fb nie wyraziły na to zgodę, i tu cytat +ze względu na kwestie społeczne+. W tekście napisałem tylko jak pomagamy w hospicjum perinatalnym, stacjonarnym i w opiece domowej. Rozumiem przez to, że łatwiej utwierdzać kobietę w ciąży tzw. letalnej w świadomości, że nikt jej nie pomoże, więc musi abortować, niż wskazać ośrodki, które pomagają takim kobietom od lat. Nie wiem, jak to rozumieć? Może mi to ktoś wyjaśnić?” – napisał o. Buczyński.

Prezes lubelskiego hospicjum dla dzieci poprosił zaprzyjaźnioną firmę PR-ową, która mu pomaga w nagłaśnianiu jego inicjatyw. Firma ta chciała wykupić reklamę posta na Facebooku, jednak dostała informację, że zespół Facebooka nie wyraża na to zgody „ze względu na kwestie społeczne” – napisał Gosc.pl.

„Nie chcą w istocie promować życia po to, by wskazać kobietom, kto może im realnie pomóc. Myślę, że wolą tworzyć iluzję, że znikąd nie ma pomocy, więc trzeba dzieci po prostu abortować” – mówi cytowany przez portal o. Buczyński.

Portal podał, że o. Buczyński wyszedł „z propozycją wdrożenia tego modelu w całej Polsce”. „Chodzi o hospicjum perinatalne, opiekę stacjonarną, opiekę domową i opiekę dla osieroconych – ze wszystkimi antropologicznymi wymiarami tych działań. To naprawdę dobre rozwiązanie, które można z powodzeniem zastosować w naszym kraju” – mówi portalowi o. Buczyński.

Zakonnik zapowiada, że nie chce tak zostawiać sprawy i pragnie mimo wszystko dalej promować w mediach społecznościowych działalność hospicjów perinatalnych, stacjonarnych i opieki domowej – podał Gosc.pl.

Lubelskie Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia powstało w 1997 r. Jest jedynym hospicjum dla dzieci w Lubelskiem. Organizuje pomoc medyczną i psychologiczną swoim pacjentom, głównie w ich domach. Ponadto obejmuje opieką perinatalną rodziny – dziecko i jego rodziców – w trakcie ciąży.(PAP)

autorka: Renata Chrzanowska

Udostępnij:

Paweł Skutecki

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

dwanaście − 3 =