PolitykaPolskaWe wtorek wspólne szczepienie Grodzkiego i Karczewskiego

Magdalena Targańska28 grudnia, 20204 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

We wtorek wieczorem wspólnie na koronawirusa mają zaszczepić się marszałek Senatu Tomasz Grodzki (KO) i były marszałek izby Stanisław Karczewski (PiS). Chodzi o to, żeby pokazać, że sprawa szczepień jest ponad podziałami politycznymi – powiedział PAP Grodzki.

Były marszałek Senatu Stanisław Karczewski, z zawodu lekarz, zadeklarował w przedświąteczny weekend w rozmowie z PAP, że proponuje wzajemne zaszczepienie się prezesowi PSL Władysławowi Kosiniakowi-Kamyszowi, także lekarzowi, w odpowiedzi na jego wcześniejszą zapowiedź, że polityk ludowców mógłby zaszczepić prezydenta Andrzeja Dudę.

Po tygodniu Karczewski przyznał, że ze strony prezesa PSL nie było odzewu. „Będę się z kimś innym szczepił” – powiedział PAP Karczewski. Dodał, że wszystko będzie wiadomo we wtorek. „Nie wiem, czy ta osoba sobie życzy, żeby mówić na ten temat. Jutro będzie informacja. Będę się szczepił, będę namawiać, ale ponieważ pan Kosiniak-Kamysz nie zareagował – nie będę na niego czekał” – dodał.

„To będzie lekarz. Lekarz da się zaszczepić lekarzowi. To jest ważniejsza osoba od Władysława Kosiniaka-Kamysza” – podkreślił tajemniczo były marszałek Senatu.

Tą osobą, jak się okazało, jest obecny marszałek Senatu Tomasz Grodzki, który w rozmowie z PAP potwierdził, że zszczepi się wspólnie z Karczewskim.

Obaj mają się zaszczepić równocześnie i publicznie, we wtorek przed godz. 20 w szpitalu MSWiA w Warszawie.

„Chodzi o to, żeby pokazać, że sprawa szczepień jest ponad wszelkimi podziałami politycznymi” – powiedział PAP Tomasz Grodzki. Jest to też, dodał, forma upowszechniania informacji o szczepieniu i forma nakłonienia Polaków do niego.

Obaj marszałkowie – obecny Tomasz Grodzki i były Stanisław Karczewski – są lekarzami i mają do czynienia z chorymi na COVID-19. Są więc w tzw. grupie zero, która zgodnie z decyzjami rządu ma być szczepiona w pierwszej kolejności.

Tomasz Grodzki jest profesorem medycyny i torakochirurgiem. Jest senatorem od 2015 roku. Funkcję marszałka sprawuje od początku X kadencji Senatu, czyli od listopada 2019 roku. Stanisław Karczewski jest specjalistą chirurgii ogólnej. Jest senatorem od 2005 roku, był marszałkiem Senatu IX kadencji (2015-19), a także wicemarszałkiem Senatu (2011-15, 2019-20). (PAP)

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

jeden + dziewięć =