TCS – Polacy nie wystartują w Oberstdorfie

Magdalena Targańska28 grudnia, 202023 min

Reprezentacja Polski nie wystartuje w Oberstdorfie w zawodach Pucharu Świata w skokach narciarskich, inaugurujących Turniej Czterech Skoczni. Taką decyzję podjęto w związku z pozytywnym wynikiem testu Klemensa Murańki na koronawirusa.

„Bardzo żałujemy tej decyzji, ale w kontekście ochrony innych sportowców władze sanitarne nie miały wyboru” – powiedział sekretarz generalny zawodów w Oberstdorfie Florian Stern.

W siedmioosobowej polskiej kadrze na TCS znaleźli się również: Kamil Stoch, Piotr Żyła, triumfator poprzedniej edycji Dawid Kubacki, Andrzej Stękała, Aleksander Zniszczoł i Maciej Kot.

„Niestety, naszych reprezentantów zabraknie w otwierającym Turniej Czterech Skoczni konkursie w Oberstdorfie. Nie wiadomo na razie co z kolejnymi konkursami” – napisał na Twitterze dyrektor ds. skoków narciarskich w Polskim Związku Narciarskim Adam Małysz.

Murańka miał pozytywny wynik badania w niedzielę jako jedyny z Polaków. „Bardzo mi przykro, ale stało się… Pozytywny i jak na razie bezobjawowy” – napisał na Instagramie.

Pozostali w myśl niemieckich przepisów są w grupie kontaktu 1 – spędzili ponad 15 minut twarzą w twarz lub ponad 30 minut w zamkniętym pomieszczeniu z osobą zakażoną.

„Stoch i Kubacki, dwóch skoczków z grona faworytów, wypadają już przed pierwszymi zawodami. (…) Zależnie od tego, jakie wyniki dadzą kolejne testy, jest możliwe, że Polacy w którymś momencie przystąpią do Turnieju Czterech Skoczni, ale po nieobecności na inaugurację szans na zwycięstwo już nie mają” – napisano w depeszy dpa.

„Jeśli badania dadzą wyniki negatywne, istnieje szansa, że Polska przystąpi do TCS” – potwierdził Stern.

Kwalifikacje w Oberstdorfie mają się rozpocząć w poniedziałek o godzinie 16.30, a konkurs indywidualny zaplanowano na wtorek.

Kolejna runda TCS odbędzie się 31 grudnia – 1 stycznia w Garmisch-Partenkirchen, a później skoczkowie przeniosą się do Austrii na zawody w Innsbrucku 2-3 stycznia oraz Bischofshofen 5-6 stycznia.(PAP)

Udostępnij:

Magdalena Targańska

2 comments

 • jakub

  28 grudnia, 2020 at 1:13 pm

  pozytywny bezobjawowy…ludziska opamiętajta się

  Reply

 • zdzicho

  28 grudnia, 2020 at 5:28 pm

  Dla nazistów każdy sposób jest dobry byle wygrać. Nie zapomnijmy przetestować niemców podczas konkursu w Polsce.

  Tu już se nie poskaczą!

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk

Related Posts