PolskaDr Gujski: Część pacjentów nie doczekała leczenia

Karol Kwiatkowski28 grudnia, 20204 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

– Smutna prawda jest taka, że część pacjentów cierpiących na inne schorzenia nie doczekała leczenia, a część będzie ulegać większym komplikacjom zdrowotnym dlatego, że nie dostają odpowiedniej pomocy medycznej na czas – powiedział w Polskim Radiu 24 dr hab. Mariusz Gujski z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Dr Gujski pytany o szczepienia przeciwko koronawirusowi stwierdził, że co najmniej 3/4 społeczeństwa, 75 proc. Polaków, powinno przyjąć szczepionkę, by osiągnąć próg prowadzący do bezpieczeństwa zdrowotnego populacji. Im szybciej to się stanie, tym lepiej. – dodał.

Powiedział, że ma nadzieję przyjąć szczepionkę w styczniu. – Wobec tego ja i moja rodzina, w tym 84-letni ojciec, poczujemy efekt po miesiącu, będziemy bezpieczniejsi. – podsumował.

Według niego poddanie się szczepieniom to dobra decyzja, zważywszy na ryzyko zakażenia się koronawirusem i związane z tym konsekwencje.

Zapytany o restrykcje dr Gujski powiedział: „im mniej rozsądnie zachowują się członkowie naszego społeczeństwa, tym rząd musi wprowadzać większe restrykcje, by zahamować rozprzestrzenianie się koronawirusa”.

Lekarz poruszył tez temat problemów z dostaniem się do szpitali i przychodni. – Ofiarami pandemii koronawirusa są również chorzy, którzy nie ulegli zakażeniu, ale nie nie mieli szans na diagnostykę i rzetelne leczenie. W wielu szpitalach samo wejście na ich teren jest wyzwaniem. – stwierdził i dodał – smutna prawda jest taka, że część pacjentów cierpiących na inne schorzenia nie doczekała leczenia, a część będzie ulegać większym komplikacjom zdrowotnym dlatego, że nie dostają odpowiedniej pomocy medycznej na czas.

 

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

17 + 19 =