PolskaRząd planuje kolejne restrykcje?

Karol Kwiatkowski27 grudnia, 20202 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Musimy liczyć się z trzecią falą pandemii. Przygotowujemy się do tego, wprowadzając kolejne ograniczenia, które mają tę falę uczynić jak najmniej niebezpieczną – mówił w niedzielę w programie „Fakty po Fakty” szef kancelarii premiera, pełnomocnik rządu do spraw szczepień na COVID-19 Michał Dworczyk.

O powody wprowadzenia kolejnych restrykcji pytany był w TVN24 szef kancelarii premiera, pełnomocnik rządu do spraw szczepień na COVID-19 Michał Dworczyk. – Zgodnie z prognozami musimy liczyć się z trzecią falą pandemii – powiedział gość „Faktów po Faktach”.

– Podobnie jak inne kraje przygotowujemy się do tego, wprowadzając kolejne ograniczenia, które mają zablokować transmisję wirusa. Które mają uczynić trzecią falę jak najmniej niebezpieczną, a wielu ekspertów mówi, że ta fala może być najbardziej dolegliwa – zaznaczył.

Przyznał, że obostrzenia „są uciążliwe praktycznie dla wszystkich Polaków”. – Miejmy nadzieję, że to ostatni zbiorowy wysiłek, który musimy podjąć, by nie doszło do tej potężnej trzeciej fali – powiedział.

Dworczyk powiedział, że obostrzenia, które wejdą w życie 28 grudnia, mają na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa, ale też odciążenie personelu medycznego, by ten „mógł skupić się na akcji szczepień”.

 

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

dwanaście + 1 =