Co mają fajerwerki do koronawirusa?

Karol Kwiatkowski27 grudnia, 202014 min

Apeluje jedynie o nieprzemieszczanie się i nieużywanie fajerwerków – mówił o nocy sylwestrowej premier Mateusz Morawiecki, odpowiadając na pytanie na niedzielnej konferencji prasowej.

„My godziny policyjnej nie wdrażamy, aby ona mogła być zastosowana, musielibyśmy, za zgodą pana prezydenta, wdrożyć stan wyjątkowy. Uważamy, że dziś nie jest to niezbędne, gdyż ustawa o stanie zagrożenia epidemicznego daje nam niemal wszystkie instrumenty, właśnie poza na przykład godziną policyjną. Dlatego bardzo gorąco apelujemy o nieprzemieszczanie się, również o nieużywanie fajerwerków, aby ten Sylwester minął spokojnie” – apelował Mateusz Morawiecki.

Krzysztof Bosak, poseł Konfederacji, tak skomentował tę wypowiedź premiera: „Premier apeluje o nieużywanie fajerwerków w Sylwestra po to żebyśmy nie wychodzili na świeże powietrze, po to żebyśmy nie dali zarobić branży fajerwerkowej czy dlatego że fajerwerki rozprzestrzeniają wirusa i zmniejszają skuteczność szczepionek? Ktoś coś z tego rozumie?”

Internauci różnie to sobie tłumaczą, np.”Jeśli ktoś wyjdzie przed dom do swojego ogródka, żeby wraz z dziećmi odpalić fajerwerki to tym samym sprowadza śmiertelne niebezpieczeństwo na całe społeczeństwo. Każdy prawy patriota powinien to rozumieć!”

Nie brakuje odwołań do autorytetów: „Nie wypowiem się póki swojego zdania nie wypowie obiektywny ekspert Simon. Ten człek o wirusie wie wszystko”

Są też próby naukowego wyjaśnienia tego problemu: „Oczywiście, że fajerwerki rozprzestrzeniają koronawirusa. Podobnie jak lasy, dlatego tak bardzo logiczny był zakaz wstępu do nich.”

 

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

One comment

 • zdzicho

  28 grudnia, 2020 at 11:10 am

  Jak to co mają wspólnego, wystarczy porównać obrazki!

  Są z tej samej rodziny śmiertelnie niebezpiecznych zjawisk… zresztą dlatego wymarła ludzkość, zwłaszcza w Chinach…!

  ..a nie, zaraz.. ludzkości jest za dużo… ..hmmmm.. no to nie wiem co mają wspólnego.. Szymon wie. Und Szumowski. No w każdym razie jakiś szum, siwy dym i szambo jest.

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk