Prof. Gut: ludzie „rozkręcają się” przed świętami

Magdalena Targańska19 grudnia, 202012 min

Był ładny spadek, ale to stanęło, bo ludzie „rozkręcają się” przed świętami – powiedział w sobotę PAP wirusolog prof. Włodzimierz Gut, odnosząc się do liczby nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Ocenił, że rząd „nie ma wyboru” i musi wprowadzać nowe obostrzenia.

„Sytuacja się ustabilizowała, był ładny spadek, ale to stanęło, bo się ludzie rozkręcają przed świętami” – mówił w rozmowie z PAP prof. Gut.

Odnosząc się nowych obostrzeń, które rząd zamierza wprowadzić od 28 grudnia do 17 stycznia powiedział: „Jak się zatrzymało na określonym poziomie, nie spada dalej, to co ma zrobić?”.

Zaznaczył, że „rząd nie ma wyboru”.

„Mamy iść z powrotem do góry? Jeżeli pójdziemy, to będzie wzrost logarytmiczny. Jak mieliśmy przedtem sytuację wzrostu zachorowań z 1 tys. do 27 tys., to do ilu będziemy mieli z 10 tys.? – zastanawiał się wirusolog.

Jak mówił, „jeżeli chcemy mieć +lepszą zabawę+ w karnawale, to możemy olać wszystkie rozporządzenia”.

Minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosił w czwartek, że od 28 grudnia do 17 stycznia 2021 r. zostaną wprowadzone dodatkowe ograniczenia w związku z epidemią koronawirusa, m.in. zamknięcie hoteli, ograniczenie w działaniu galerii handlowych i czasowy zakaz przemieszczania się w nocy z 31 grudnia na 1 stycznia. (PAP)

Udostępnij:

Magdalena Targańska

One comment

  • zdzicho

    19 grudnia, 2020 at 7:57 pm

    A’propos 'rozkręcania się’, mam nagranie pana pierwszego wywiadu z początku marca, gdzie krztusi się pan ze śmiechu mówiąc o 'strasznej zarazie’. I co, sameś się dziadu tak rozkręcił, czy dostałeś od kogoś kopa!?

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk