Wojsko Polskie jest gotowe, by wspierać narodową strategię szczepień

Karol Kwiatkowski8 grudnia, 202083 min

Wojsko Polskie jest gotowe, by w procesie szczepień na koronawirusa wspierać instytucje do tego powołane; żołnierze WP są gotowi do podejmowania nowych zadań – zadeklarował we wtorek szef MON Mariusz Błaszczak.

Na wtorkowej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski, doradca premiera ds. COVID-19 prof. Andrzej Horban i szef KPRM Michał Dworczyk mają przedstawić projekt narodowej strategii szczepień.

Szef MON zapytany we wtorek rano w Programie 1 Polskiego Radia o udział wojska i wojskowych placówek medycznych w tej strategii stwierdził, że żołnierze WP są gotowi do podejmowania nowych zadań.

Poinformował, że codziennie w walkę z koronawirusem zaangażowanych jest ok. 10 tys. żołnierzy, a kolejne 10 tys. jest w stałej gotowości. „Wojsko Polskie jest gotowe, by w procesie szczepień wspierać instytucje do tego powołane” – zadeklarował Błaszczak.

Podkreślił, że niezwykle ważne jest, by przedstawiciele służb działających przy zwalczaniu pandemii sami mogli się zaszczepić.

W miniony piątek szef KPRM przekazał, że w operacji szczepień weźmie udział 40-50 tys. medyków, a w każdej gminie będzie funkcjonował co najmniej jeden mobilny punkt szczepienny. Do udziału w programie narodowych szczepień może zgłosić się każdy podmiot, który prowadzi działalność leczniczą i spełnia warunki podane na stronie NFZ. „Mówimy tutaj o przychodniach, POZ, AOS, o lekarzach, którzy samodzielnie prowadzą praktykę, mówimy o szpitalach i na końcu dołączymy jeszcze wybrane szpitale rezerwowe” – powiedział wówczas Dworczyk.

Zapowiedział, że 15 grudnia na internetowej stronie dedykowanej programowi szczepień pojawią się informacje o wszystkich zgłoszonych punktach, w których będzie można się zaszczepić. (PAP)

autor: Monika Zdziera

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

8 comments

 • jakub

  8 grudnia, 2020 at 8:44 am

  chcą zrobić wszystkich współwinnymi powikłań…. to jakaś tragedia. Jak można eksperymentalne szczepionki podawać wszystkim bez opamiętania..na chorobę, która zagraż tak naprawdę tylko nielicznym?
  OBŁĘD 2020!

  Reply

  • Marcin

   8 grudnia, 2020 at 10:15 am

   Jakub…
   My w nagrodę za szpryce dostaniemy QR kod i możliwość zdjęcia szmaty z pyska…
   Oni za wstrzyknięcie nam tego „czegoś” wezmą potężne pieniądze…
   Nasz los dla nich jest bez znaczenia…
   To bandyctwo w czystej postaci!

   Reply

 • Adam

  8 grudnia, 2020 at 1:57 pm

  Ciekawe czy wojsko wie że będzie brało udział w ludobójstwie na Polakach ???

  Reply

 • zdzichol

  8 grudnia, 2020 at 4:43 pm

  Boże, miej nas w opiece…

  Wojsko zostało pozbawione dowództwa, rządzi nim teraz historyk Błaszczak i jakiś impotent Jarosław Anal Kałczyński.

  Cusz.. całą 'polską’ rządzi kolejny historyk, Morawiow. Co spluniesz to historyk, jako że żydobolszewickie służby w taki sposób załatwiały swoim agentom tzw. wyższe wykształcenie, vide np. Tusk czy Komoruski, a wcześniej Mazowiecki i Geremek.

  Za wyszczepianie sześcioma zajzajerami wezmą się fizycznie debilne pielęgniary i trepy. Za 20 dni rozpocznie się holokaust, bo nikt tam nie będzie sprawdzał czym delikwent był szczepiony wcześniej, więc dostanie to co akurat mają w lodówkach, jeśli w ogóle będą mieli lodówki na -80 st.C.

  Reply

  • zdzichol

   8 grudnia, 2020 at 4:57 pm

   Przypomnę – wirus od pozbawionego szmaty 'wyszczepionego’ jest szczególnie zjadliwy, bo zmutowany stosownie do 'odpornego’ już organizmu.

   I nikt nie ma pojęcia jak ten 'dżin z butelki’ będzie dalej mutował!

   A wszystko to robota bezkarnych żydowskich 'historyków’!

   Reply

 • Eugenia

  8 grudnia, 2020 at 4:49 pm

  Nie, nawet po wyszczepieniu nie zdejmiesz szmaty z pyska, dzisiaj to ogłosili. Szmata pozostanie z nami już na zawsze.

  Reply

  • zdzichol

   8 grudnia, 2020 at 5:18 pm

   A to niespodziewanka!

   Przecież wczoraj widziałem informację od Dworczyka o tzw. kodzie QR, który każdy wyszczepiony miał mieć w telefonie. Plus oczywiście bumaga!

   Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk